2.448 okuma Bu Kategoridesiniz : 26 Ekim 2018 Cuma 22:12

8 Firma Tespit Edildi , Açıklayın Halk Bilsin

8 Firma Tespit Edildi , Açıklayın Halk Bilsin

Yalova İl Ticaret Müdürlüğü’nce yapılan denetimlerde, 64 üründe fiyat etiketine aykırılık saptanırken, 17 bin 566 lira idari para cezası uygulandı. Ürünlerinde haksız fiyat artışı tespit edilen 8 firma hakkında da işlem yapıldı. Sosyal medyada bunun yayınlanması üzerine gelen tepkilerin çoğunluğunda bu firmaların isimlerinin neden devlet sırrı gibi saklandığı ifşa edilmediği konuşuluyor.

Yalova İl Ticaret Müdürlüğü, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri kapsamında, fiyat etiketi ve haksız fiyat artışına yönelik denetim yaptı. Toplam 193 firmada 3 bin 183 ürün denetlenirken, 64 üründe fiyat etiketine aykırılık saptandı. Firma sahiplerine toplam 17 bin 566 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca, ürünlerinde haksız fiyat artışı tespit edilen 8 firma ile ilgili hazırlanan tutanaklar da yaptırım uygulanmak üzere Ticaret Bakanlığı’na gönderildi.

DENETLEMELER YETERLİMİ ?

Yalova İl Ticaret Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yalova Valiliği’nin 16 Ekim 2018 tarihli genelgesi doğrultusunda, haksız fiyat artışı ve stokçuluğun önlenmesi için denetimlerin süreceği bildirildi.

FİRMALARI AÇIKLAYIN

Gerçekleştirilen denetimlerde kasa fiyatı ile reyon fiyatı uymayan gün içerisinde farklı fiyat uygulaması yaparak vatandaşı yanıltan esnaflar açıklanmalı diyen vatandaşlar ise,” Verilen cezalar az.8 esnaf halkı kazıklıyor toplan 17.566 lira ceza veriliyor.Yani halkın cebinden parayı çalan esnaf başına 2 bin lira ceza veriliyor.Bu çok komik rakkam. Kontrolden sonra yine kazıklamalara devam ederler..Yedikleri cezanın çok üstünde yine para kazanırlar.Bu fırsatçıların isim isim açıklanması gerekir.Suç ortada olup tutanakla suç sabitlenmiş.Bırakın biz bunları boykot ederek cezalandıralım.Dürüst esnafta bundan rahatsız.Vatandaşı aldatıcı satış yapan işletmelere geçici süre ile men cezası verilerek iş yerleri mühürlenmeli.” dediler.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !