847 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Temmuz 2018 Perşembe 19:37

DAEŞ’e 11 Gözaltı

DAEŞ’e 11 Gözaltı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ,  terör örgütü DEAŞ’a yönelik yaptıkları operasyonlar doğrultusunda 2’si yabancı uyruklu 11 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetten alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü DEAŞ adına düzenlenen toplantılara katıldığı ve savaş bölgelerine eleman temin ettiği öne sürülen şüphelilere yönelik başlattığı fiziki ve teknik takip sonrasında Yalova Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile operasyon için düğmeye bastı.

Şüphelilerin kent merkezinde sözde “ibadethane” adı altında terör örgütü eğitimi verdiği , terör örgütü adına eleman topladığı ve topladığı elemanları yasadışı yollardan yurt dışına çıkışını sağladığı tespit edildi. Emniyetin bazı adreslerde sohbet ve eğitim toplantıları yaptıklarını, terör örgütleriyle iltisaklı olabilecek yabancı şahısları barındırdıkları tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda söz konusu iki ayrı adrese düzenlenen operasyonda, biri Azerbaycan, biri Mısır uyruklu 11 şüpheli yakalandı. Adreslerinde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman ile örgüte ait flama ele geçirildi.

Emniyet müdürlüğü olayla ilgili olarak çok yönlü soruşturma yürütmeye devam ediyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın  

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın