1.176 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Ekim 2018 Cuma 18:31

HAYATIN GERÇEKLERİ BİZ NE İSTİYORUZ ?

HAYATIN GERÇEKLERİ BİZ NE İSTİYORUZ ?

Uzun yıllardan beri hep düşünürüm kadın ve erkek arasında hep bir yarış vardır. Toplumsal olarak da olsa illaki kadın ve erkek kıyaslanır. Erkeklerin üstün görmeleri kadınların nazikliği ile ve güç mertebe konusunda kadınlar bu toplumda nerede diye düşüncelerimizi sorgular durur.

Bende kısacık bir araştırma ile bu haftadaki yazımda sizlere kadınların ve erkeklerin bir birlerinden beklentilerini siz kamuoyuna göstereceğim. *Kadınlar erkeklerden ne ister?

Oya K. : ilgi bekler, saygı bekler, önemsenmek ister, anlaşılmayı bekler, sadakat bekler. Bir insan bir insana güvenebilmek ister. Ben kadın erkek ayırmak istemiyorum. Ama erkekler kadınlara fazla yükleniyorlar. Kadın çalışmıyorsa “bütün gün evde yatıyor, yorgun argın eve geliyorum. Onunla mı uğraşacağım. İlgiye ihtiyacı olan benim’ diyen bencil adamlar istemez kadın. Evde temizliği yapar, çocuklarla ve sorunlarıyla savaşır, yemeği yapar, alış verişi yapar, yemeği hazırlar ve bütün gün yattığı düşünülür. Kadın çalışıyorsa zaten yükü fazladır ve erkek yine tek çalıştığı için yorgundur. Esiyle ve çocukları ile ilgilenecek hali yoktur. Ama o kadından bekler. Sanırım en büyük beklentisi güven ve bencil olmaması olabilir.

Mualla E. : Anlaşılmak değer görmek yeri geldiğinde baba şefkati yeri geldiğinde arkadaş en önemlisi sadakat canım tek olmalı.

Deniz Ş. : Güven verici olsun kâfi başka bir beklentim yok.

HOŞ GÖRÜ SEVGİ:

Erkek ve kadın beyni birbirinden farklıdır Kadın duygularıyla yaşar ve mantığıyla hareket eder Erkekler ise tamamen mantığının peşindedir Kadınlar ise erkeklerden biraz daha anlayış hoşgörü ve özellik de duygudaşlık yapılmasını bekler Kadın gibi düşünmesini, olayları başka çerçevelerden değerlendirilmesini ister.

HEM SEVGİLİ HEM HERSEY OLMAK İSTERİZ:

Kadınlar sevgili olarak gördükleri insanları hayatlarının her konumuna koymak isterler Arkadaş, dost, kardeş, aile bireyi, akıl hocası ve sevgili gibi birden fazla rolde olabilirsiniz biz bayanlar Ağladığımızda güldüğümüzde dertlerimizde size koşmak isteriz Çocuk ruhumuzu ergen yapımızı ve bazen anaç ruhumuzu sizinle yaşamayı tercih ederiz. Sizinle hem bir sevgili hem de her şey olmak ve yaşamak isteriz.

Can M.: Kadın veya erkek fark etmez biyolojik olarak hiç bir farkları yok. Kadınlarda osterojen erkeklerde testosteron hormonunun fazla salgılanmasıyla cinsiyet oluşuyor. Özünde her iki cins inde güvene saygıya ve sevgiye ihtiyacı var sadakat denilen şey de karşılıklı iki kişinin beyinsel bütünlüğü sağladığı zaman bu sorunda kalmaz. İlişkilerde en ok yaşanan sorun tarafların bencilliğinden kaynaklı.

Günay K. : Saygı sevgiyi zorla alamazsın ama saygı sahiplenmek dert ortağın arkadaşın ve sağlam bir omuz ister.

Selma K. : Saygı ve gerçek sevgi isterim. *Erkekler Kadınlardan ne ister?

Ömer B. : Erkekler önce kadının dinlemesini ister ön yargılı olmamasını ister. Karmaşık olmamasını ister. Saygı ister.

Eser K. : az konuşma, çok soru sormama, dolaylı anlatmama, net, anlayışlı olma, sıkıştırmama, saygı yeter bu kadar bence bunları isteriz.

Sedat P. : Dinlemesini. Doğal olmasını pozitif olmasını çözüm odaklı olmasını. Gerçekçi olmasını. Önemsenmeyi neşeli olmasını kendisine özen göstermesini benim keyif aldığım bana zevk veren şeylere saygılı olması. Kendi adıma Fenerbahçe’den bir adım geride durmasını isterdim.

Sunay Y. : Benim öncelikli beklentim “Akıl”. Hepsini bununla başlar. Gerisi kolay…

İbrahim Ö. : Tebessüm, saygı değer, edepli, kültürlü, ahlaklı, dik karakter ve güven.

Aycan O. : kendine güvenen, sorumluluk sahibi, bulunduğu ortama uyum sağlayan, esprili-mizah anlayışı olan… Kadınlar aslında sevgi, saygı yanında rahat etmek ister çocuk olmak ister ister de ister diyeceksiniz hani duyar gibi oluyorum. Hayatımızda ne erkek ne de kadın ayrımı olmamalıdır bence hepimiz biriz aslında düşüncelerimizle hareketlerimizle hep aynıyız. Yaptığımız yanlışlara hatalara kadar tek gerçek aslında birbirimizi dinlemediğimizden kaynaklanıyor. Yoksa çok iyi anlaşıyoruz. Hayat bize hep güzellikleriyle çıkıyor. Keşke bir birimizi duyabilseydik dememek için bir birimizi dinleme yoluna bakalım. Bu zaman da zor olanı başaracak güçteyiz. Hepimize mutlu haftalar.

 

(!) Yazarların yayınlarının yasal sorumlulukları kendilerine ait olup eser kendisinin rızası ile yayına alınmıştır. Sitemizde yayınlanan içeriğin farklı mecralarda amacı dışında yayınlanması halinde yasal süreç başlatılacaktır.
Sponsor Alanı

 benzer haberler

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama  

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama