747 okuma Bu Kategoridesiniz : 13 Nisan 2018 Cuma 01:08

İntihar Etmeye Kalkıştı

İntihar Etmeye Kalkıştı

Kıbrıs’ta Solomos Apostolidis’in öldürülmesiyle ilgili mahkemece tutuklanan Erdinç Ş. Yalova A3 Tipi Kapalı Cezaevi’nde intihar girişiminde bulundu. KKTC’de Rum vatandaşı olan Solomos Apostolidis öldürülmesi ile ilgili Girne Polis Müdürlüğü ve Interpol Daire Başkanlığı tarafından aranan Adana doğumlu serbest meslek sahibi Erdinç Ş., geçtiğimiz cumartesi günü Yalova’nın Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu.

Erdinç Ş.,Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ilk ifadesinde, Solomos Apostolidis ile kumar oynarken tanıştığını iddia edip, “Para almak bahanesiyle evine gitmek için birlikte yola çıktık. Ancak arabayı ıssız bir yere götürerek, burada bana istismarda bulunmak istedi. Bunun üzerine başına taşla vurarak yaraladım. Ölüp ölmediğini bilmeden olay yerinden Apostolidis’in arabasıyla kaçtım. Uçakla Türkiye’ye gelip, Adana’da birkaç gün kaldıktan sonra Yalova’ya, arkadaşımın yanına geldim. Apostolidis’in öldüğünü ablamdan öğrendim. Arandığımı öğrenince de gelip polise teslim oldum” dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Erdinç Ş., geniş güvenlik önlemleri altında sevk edildiği Yalova Adliyesi’nde çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Yalova A3 Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Erdinç Ş., bugün kaldığı hücrede kendini asarak intihara kalkıştı. Erdinç Ş.’yi fark eden diğer mahkümlar, durumu infaz koruma memurlarına bildirdi. Görevlilerin ilk müdahalesini cezaevinde yaptığı Erdinç Ş., daha sonra çağrılan ambulansla geniş güvenlik önlemleri altında Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yetkililer, hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdiği Erdinç Ş.’nin psikiyatr tarafından da muayene edildiği açıkladı. İntihar girişimi ile ilgili soruşturmaya başlandı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !