613 okuma Bu Kategoridesiniz : 22 Şubat 2018 Perşembe 16:53

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK

AKP’den ihraç edilen Yalova’nın Çınarcık ilçesi Teşvikiye Belde Belediye Başkanı Ahmet Meydan, Ak Parti Yalova İl Teşkilatının aldığı karar doğrultusunda partisinin kendisini yalnız bıraktığını öne sürerek, “Teşkilat hariç, herkes yanımda. Sadece Teşvikiye değil, Çınarcık ve Yalova da yanımda, ama teşkilat değil. Vebalıymışım gibi beni bıraktılar. Hatam var. O sözleşmeyi yapmak büyük hataydı, ama insan hata yapabilir o gün yanımda olan bana bu büyük projeleri yapmam için destek olan beni devlet büyükleri ile bir araya getirenler bugün olaylar bu noktaya geldiğinde ise sesleri çıkmıyor sanki olan bitenden hiçbir bilgisi yokmuşcasına benden uzak duruyorlar. Partiden ihraç edilmiş olabilirim fakat fikirlerim ve eserlerim sabittir beldemizin bir turizm cenneti haline gelmesi için attığımız adımları yakından takip eden il yöneticileri başta olmak üzere  parti içerisinden bir çok isim bu konuda bilgi sahibi iken gelinen noktada vebalıymışım gibi herkes benden uzak duruyor. Şuan için tek düşünceleri acaba bana ucu dokunur mu ?” dedi.

Meydan  ; ” İçişleri Bakanlığı müfettişlerince hakkımda soruşturma başlatıldı, yolsuzluk iddiasıyla AKP’den ihraç edildim “dedi . Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan, açıklamalarda bulundu. Beldede yapılması düşünülen turizm tesisi için 243 dönümlük arazinin usulsüz olarak başkasına verilmesi için protokol yaptığı iddiası ile suçlannan belediye başkanı hakkındaki iddialar ile ilgili olarak konuk olarak katıldığı Yalova Güç Birliği Derneğinin toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Meydan, olayı anlattı.

Meydan, “2015 yazında Iraklı bir işadamı kayınbiraderimle yanıma geldi ve yatırım yapmak istediğini söyledi. Ben de vekilimize söyledim. ‘Yatırımcı var ve adam ciddi’ dedim. O da ‘tabii ki olabilir’ dedi.

‘YARGIYA TAŞINIYOR’

Partinin kendisine sahip çıkmadığını belirten, müfettiş raporunun beklenmeden karar alınmasını eleştiren Meydan, “2016’nın yaz sonu mafya türü insanlar aradı. Bana siyasi hayatını bitiririz dediler. Ben de umursamadım. 2017 yazının sonunda genel merkezden arayıp, beni çağırdılar. Beni genel merkeze şikayet etmişler. Üç dört ay Ankara’ya gidip geldim. Para tahsil etmişler ve üstüme de geldiler. Müfettiş de geldi. Müfettişin raporunu beklemeden partiden attılar. Müfettiş raporu beklenmeden herhangi bir dayanak olmadan partiden ihraç edilmem ne kadar doğru yada ne kadar etik bu konu sizlerin takdirine kalmıştır.Konu ile ilgili olarak avukatım aracılığıyla gerekli yasal başvurularımı gerçekleştirdim. Şimdi durum yargıya taşınıyor. Ben de yargıya taşınmasını istedim. Ankara’dan konu ile ilgili detaylı bir araştırma yapması için bir müfettiş görevlendirildi , yapılan incelemelerde  para konusuna dair herhangi  bir şey bulamadı. İyi niyet sözleşmesi olarak görülen bu mutabakatın hata olduğu söylendi. İyi Niyet teminatı adı altında imzaladığım sözleşmede herhangi bir kasıt söz konusu değildir. Yapmış olduğum bu anlaşma belki hata olabilir fakat benim o zaman ki amacım tamamen ilçeme yapılacak olan bu yatırım fırsatını kaçırmamak hem ilçemizin turist çekmesi bir cazibe noktası haline gelmesi hemde belde halkına bir istihdam sağlaması bakımından bu projesi ele alarak bu şekilde bir anlaşma sağlandı.Bunu benim heyecanıma vermeleri gerekiyor. Kendi mücavir alanımda yatırım yapılmasını istedim. Devasa projeydi. Ben böyle olacağını bilsem, böyle bir sözleşme yapmazdım” diye konuştu.

 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !