1.927 okuma Bu Kategoridesiniz : 26 Kasım 2018 Pazartesi 17:34

O Villalar Kaçak Mı ?

Samanlı köyündeki iki villada Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedini arama çalışmaları sürerken, inceleme yapılan villaların sahibi ile infaz timinden bir kişinin cinayet günü telefonla görüştüğü ileri sürüldü.

O Villalar Kaçak Mı ?

Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı , Yalova’nın Samanlı köyündeki iki villada cesedini arama çalışmaları sürerken, iddialara göre inceleme yapılan villaların sahibi ile Suudi Arabistan’dan gelen  infaz timinden bir kişinin cinayet günü telefonla görüştüğü ileri sürüldü.

ÖZEL EKİP İNCELEME YAPIYOR
İstanbul’dan gelen özel ekip iki villanın bahçesindeki kuyu ve yüzme havuzu ile binaların içinde arama yapıyor. Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin kayıp cesedin bulunması için Yalova’nın Samanlı Köyün’deki Al Fozan adlı Suudi iş adamına ait dev villada yapılan arama sürerken, İstanbul’dan gelen özel donanımlı ekiplerin villanın bahçesindeki su kuyusu ile yan tarafta bulunan BİNSALEH İnş. Tic.Lim.Şti  ait olduğu belirtilen  villanın yüzme havuzunun bulunduğu bölümde aramalarını yoğunlaştırdığı bildirildi. Özel Ekipler, iki villanın içerisinde de delil araştırması yapıyor.

PRENSİN ARKADAŞINA AİT VİLLA

Suudi Prensin arkadaşı olan Suudi AL Fozan’a ait olduğu belirtilen villadaki arama çalışmaları saat 11.00 sıralarında başladı. İstanbul’dan gelen özel donanımlı ekiplerin kokuya duyarlı köpeklerin desteğiyle villanın ön bahçe kısmındaki kuyuda aramalarını yoğunlaştırdığı bildirildi.Özel ekip özellikle villalarda kuyu,havuz ve topraktan numuneler alarak inceliyor.Özel ekip bitişikte yer alan diğer villaya da geçen ekiplerin burada da yüzme havuzu çevresinde odaklandığı öğrenildi.

Özel ekipte yer alan Kriminal ekiplerin ise drone ile havadan da görüntü aldığı ve edinilen bilgiler neticesinde çalışmaların buna göre yönlendirildiği ifade ediliyor.İki ayrı ekip de villaların içinde araştırmalarını sürdürüyor.

VİLLALAR KAÇAK İMAR İZNİ YOK

Öte yandan en kapsamlı aramanın yapıldığı Suudi Prensin arkadaşı olduğu iddia edilen Suudi işadamına ait malikanenin 2014 yılında Muhammed Alfozan ve Muhammed Alsuhai isminde iki kişi adına tarla olarak satın alındığı imar izni olmayan bölgeye kaçak olarak inşa edildiği iddia edildi.Kaça yapılan villaların yapıldığı arazinin  Yalova Belediyesi’nin sorumluluk alanında olduğu öğrenilirken,aramanın yapıldığı diğer malikanenin ise yine aynı tarihte Omary Turizm Gıda Tic. Aş. Tarafından satın alındığı imar izni bulunmayan ve elma bahçesi olarak görülen alana yine kaçak olarak inşa edildiği ve arazide sorun yaşandığı ortaya çıktı.Kaçak malikanenin girişindeki duvarda asılı bulunan Kral Salman ile veliaht prensin fotoğraflarının asılı bulunması dikkat çekti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !