1.022 okuma Bu Kategoridesiniz : / 28 Haziran 2018 Perşembe 04:45

Yalova’da Esnafa ve Turizme Büyük Darbe

Yalova’da Esnafa ve Turizme Büyük Darbe

YASKİ’nin elektriklerinin kesilmesi ile Yalova sahillerine lağım akacak.Yalova’nın tümünde deşarj hatları ve pompalar çalışmayacağından lağım taşmaları meydana gelecek . Elekrik ideresi  Limak Uludağ Elektrik AŞ.  YASKİ Başkanlığına son ihtarı yaptı.  Yapılan ihtar sonrasında 2 Temmuz’dan itibaren arıtma tesislerin elektriği ödenmeyen borçlar nedeniyle elektrikleri kesilecek.

Yalova valiliğinin duruma  el koyması gerekmekte eğer bu yapılmaz  ise 2 Temmuz tarihinden itibaren Yalova cadde ve sokaklarını İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ve Derin Deşarj Ünitesine pompalama işlemleri sağlanamayacak. Kanalizasyonun caddelere taşması ve oluşturacağı manzara hem sağlık bakınmından salgın hastalık tehlikesini ortaya çıkaracak olmasının yanı sıra kentte konaklamakta olan ve Yalova esnafının en büyük gelir kaynağı olan turistlerin şehri terk etmesine neden olacak. Aylardan beri elektrik borcunu ödeyemez ise Yalova da halk sağlığı tehlikeye girecek diye açıklamalarda bulunan YASKİ başkanı Ahmet Özsümer’in “yapacak bir şeyim yok.Yalova belediyesi borcunu ödemiyor.YASKİ’ye olan borcu ödemediği içinde bizde elektrik şirketi UEDAŞ’a borcumuzu ödeyemiyoruz ” dediği öğrenildi.

BELEDİYE BORCUNU ÖDEMİYOR

Yalova kanalizasyonundan akan atıkları YASKİ’nin Çınarcık yolu üzerinde bulunan İleri Biyolojik Arıtma Tesisi içerisinde arıtan ve temizlenmiş suyu Marmara’ya akıtan YASKİ’nin yaptığı açıklamaya göre Yalova Belediyesi mevcut borçlarını ödemediğinden YASKİ Başkanlığı elektrik kurumuna ödeme  sağlayamıyor bu nedenle elektriklerin hafta içerisinde kesilmesinin gündeme geleceği aktarıldı.

YASKİ, ve Birlik ortakları olan Yalova Belediyesi, Çiftlikköy belediyesi, Taşköprü,Termal Belediyesi, Kadıköy Belediyesi,Yalova Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yalova Valiliğine gönderdiği yazıda” Son İhtar ” ibaresi dikkati çekti.

27 Haziran 2018 tarih ve 3844 sayılı yazıda,”Yalova YASKİ Birlik Başkanlığı adına olan aboneliklerde 27.06.2018 tarihli borç durumlarını gösterir belgeler ekinde gönderilmektedir. Vadesi geçmiş borç toplamı 778.830.27 TL ilgili borcun 02.07.2018 tarihine kadar ödenmemesi halinde e lektriğiniz kesilip,enerji tedarikiniz durdurulacaktır. Çevre ve Halk sağlığı tedbirlerin alınması hususunda gereğinin yapılmasını rica ederiz.” dedi.

Sponsor Alanı

Etiketler: ,

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !