1.576 okuma Bu Kategoridesiniz : 06 Eylül 2018 Perşembe 14:30

Yalova’nın Öksüz Çocuğu “Yalova MAG-DER”

Yalova’nın Öksüz Çocuğu  “Yalova MAG-DER”

Yalova’da özellikle 1999 depreminden sonra halkın bilinçlenmesi deprem öncesi ve sonrasında alınabilecek tedbirler konusunda bilinçlenilmesi için organize edilen Mahalli Afet Gönüllüleri Derneği Mag-Der’e ait konteynerler imkanların kısıtlı olması ve ilgili kurum yada kuruluşlardan gereken desteği alamaması nedeniyle ekipmanlarının içerisinde bulunduğu konteynerler kaderine terk edilmiş durumda. Yalova Çiftlikköy ilçesinde çekilen ve bir Mag-Der konteynerine ait görüntülerde yağan sağanak yağmur esnasında tavan kısmından akan sular doğrudan konteyner içerisine dolmakta.

Yalova 8 mahalle,1 belde,2 ilçede MAG yapılanması olan Yalova’da acil durumlarda kullanılmak üzere 15 yıl önce il’in muhtelif yerlerine konulan deprem Konteynerleri belediyelerin ilgisizliği çürümeye başladı.Mahalle afet gönüllüleri Vakfı tarafından alınan konteynerler 15 yıl yağmur altında çürümeye başladı. Yağmur suları üstten içeriye girince içerdeki malzemeler çürümeye başladı.

Yalova MAG DER ‘e ait olan ve Yalova merkezde 8, Çiftlikköy, Altınova ve subaşında MAG yapılanmalarını tamamladı ve eğitimler vermeye başladı.Onlar belki bir faydamız olur diye uğraşıyor ama kendilerine el uzatması gerekenler ilgisiz kaldı.Her 17 Ağustosta sokaklarda deprem nutukları atan siyasiler ve kamu yetkilileri iş elini taşın altına koymaya geldiğinde ise kimseden ses çıkmıyor. Yasalar gereği deprem konusunda kamu kurum ve kuruluşları üzerine düşenleri eksiksiz yapmak zorundalar fakat kimse bu işe ilgi göstermiyor.Gönüllülerin sesine kulaklarını tıkadılar.

 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !