1.282 okuma Bu Kategoridesiniz : 23 Kasım 2018 Cuma 19:54

DP Yalova “Yetimin Hakkını Kimseye Peşkeş Çektirmeyeceğiz”

DP Yalova “Yetimin Hakkını Kimseye Peşkeş Çektirmeyeceğiz”

Demokrat Parti Yalova İl Başkanlığı 2019 Yerel Mahalli İdareler Seçimi öncesinde aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Demokrat Parti merkezden belediye başkanı adayı olarak başkan Tevfik ERBALTA’nın merkezden aday olarak gösterildiğini basın mensupları ile paylaştı.

Demokrat Parti Yalova İl Binasında gerçekleşen tanıtım toplantısına parti yönetimi tarafından tam katılım sağlanırken aday tanıtımında ERBALTA’nın öz geçmişi okunarak tanıtıldı. Söz hakkı alan Tevfik ERBALTA ;”Yalova’da temiz bir siyaset anlayışı ile hareket ederek , Yalova’nın Türkiyenin en kaliteli şehirleri arasına katılması için elimizden gelen herşeyi ben ve beraberimde listemde yer alacak olan ekibim ile canla başla çalışrak yapmaya gayret edicez. Yalova’ya son dönemlerde gerçekten yatırım ve kalkınma manasında bir gelişme gerçekleşmedi. Yalova’lının en büyük sıkıntısı parkomatlar ve trafik çilesi Yalova aslında küçük bir şehir olmasına rağmen olanak ve imkanlar bakımından en büyük nimetlere sahip.

Yalova Belediyesi yıllardır doğru yönetilmiyor , Sn.İbrahim UZUN ve rahmetli Cevdet AYDIN sayesinde 1997 yılında Yalova tarihinde ilk kez yollar asfalt yapıldı , Yalova meydanı ben tabi ilk başlarda ne yapmak istediklerine pek anlam verememiştim ama meydan şuan kent müzesinin bulunduğu yer o zamanlar otopark yapıldı park sorununa çözüm üretmek için gerekli adımlar atıldı.”

aday 1

YALOVA’NIN KADERİ İLE OYNANDI

Bizim zamanımızda  İbrahim UZUN başkanım ve ben OTOSAN fabrikası Yalova’ya geleceğinden bizimle bir toplantı yapmak istediler o zaman bize söylenen bize arsayı bulun parası neyse veririz. Yalova’ya geldiğimizde İbrahim UZUN Başkanıma arsayı gerekirse bedava verelim sonuçta bu fabrika Yalova’ya yatırım yapmaya geliyor ve bu şehire istihdam sağlaması anlamına geliyor.Tabi biz bu düşünceler ile onların istedikleri boyutlarda sahil bandında bir arazi arayışı içinde iken Yalova’nın bazı güçleri o tesis ilimize yapılmasın diye elinden geleni yaptı ve OTOSAN farrikasını Gebze’ye yaptı. Yapılan bu fabrika dolaylı olarak o bölgede istihdam endeksli olarak çevrenin kalkınmasına da katkı sağlamış oldu. Gönül isterdiki bu fabrika Yalova’da olsun bizim şehrimiz kazansın ama nasip değilmiş

BELEDİYENİN BORCU 2 YILDA MAKUL BİR ORANA İNECEK

Yalova Belediyesi son zamanlarda devlet malının savrulduğu noktalardan bir tanesi konumunda tabi bundan sadece mevcut yönetimin değil öncesindeki yönetimlerden başlıyor bu süreç. Yalova belediyesi  mevcut borçlarının silinmesi için ekibimiz ile tasarruflu ve planlı hareket ederek borcun 2 yıl içerisinde makul bir orana indirilmesi sağlanacak tabi bu süreçte kamu hizmetleri de aksatılmadan işleyişine devam edecek. Yalova Belediyesinin borçlarının en aza indirilmesi için yeni kaynaklar ve olanaklar sağlayarak borçların biz diğer kamu hizmetlerini sağlarken bir yandan da belediyeye gelir sağlamaya devam edicez. Şuan üzerimde görmüş olduğunuz bu ceket 1997 senesinde aldığım cekettir. Ben nasıl tasarruf ediyor isem benim ekibimde belediyeyi yönetirken aynı şekilde devlet malını canından aziz bilerek ona sahip çıkacak.Mevutta Yalova Belediyesinde görevli olan personellerin çoğunluğu Demokrat tabandan gelmektedir onlara da güvenim sonsuzdur.

BENİM GÜVENECEK İKİ DAĞIM VAR , SİZLER VARSINIZ

Ben aday olurken önce Allah’a sonrasında ise güvendiğim iki dağım var birisi Annem , diğeri Eşim ve sonrasında siz değerli Yalova’lılar varsınız. Aday olduğumu ilk kendilerine ilettim onlarda olumlu karşıladılar bir belediyeci geçmişine sahip olmam benim işleri yaparken bana yol gösterecek olan en büyük tecrübeleri barındırmaktadır.

aday 2

YETİMİN HAKKI  PEŞKEŞ ÇEKİLMEYECEK

Devletin malı kişilere yok pahasına birşeylerin diyeti olarak peşkeş çekilmeyecek.  Yalova’nın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Arboretum arazisi yok pahasına satıldı. Rahmetli Cevdet AYDIN zamanında bu arazi Yalova halkı için bir doğa parkı olarak planlandı sonrasında gelen yönetimler bu araziye sahip çıkamadı ve arazi birilerine peşkeş çekilerek yok pahasına satıldı. Yalova’da yeni doğal güzelliklerin yanı sıra turzim olanakları arttılarak istihdam sağlanacaktır.

 

CANLI YAYIN

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”