810 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Ocak 2018 Pazartesi 15:24

Liste Kabul Edilmedi Kavga Çıktı

Liste Kabul Edilmedi Kavga Çıktı

Yalova’da geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen seçimde gergn anlar yaşandı. Başkanlığa adaylığını açıklayan Emre BAYKAL ‘ın listesi kabul edilmedi ve Bakan’ın da konuk olduğu salonda bir anda arbede çıktı salonun karışması üzerine olaya polis müdahale etmek zorunda kaldı. Ak Parti ” Siyaset Gençleşiyor Türkiye Güçleniyor” sloganı ile 5. Olağan il Gençlik Kolları kongresini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Gençlik Kolları genel Başkanı Melih Ecertaş’ın katılımı ile gerçekleşti. AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları seçimleri listenin kabul edilmemesi ile gergin geçti.

Günler önce aday olduğunu açıklayan ve hazırladığı listeyi divana teslim eden Emre Baykal’ın listesi divan tarafından kabul edilmeyince itirazlar oldu ve bazı kişiler arasında  itiş, kakışlar başladı.

Emre Baykal taraftarları “yapılan haksızlıktır.Bizlerinde seçme seçilme hakkı var. Bütün Yalova gencinin kayıtsız şartsız destek olduğu Emre kardeşimiz nedense başkanlığa aday gösterilmedi merkezin bu anlamsız tavrı son bulmalı gereken ne ise yapılmalıdır.”dediler.

Emre Baykal ve ekibi  divan tarafından listeleri kabul edilmeyince topluca salondan ayrıldı.Daha sonra seçimler basına kapalı olarak yapıldı ve tek liste olarak seçime giden eski başkan Furkan Karamercimek ve ekibi tekrar yönetime seçildiler.

GENCİM,ENERJİM VAR

Listesi divan tarafından kabul edilmeyen Emre Baykal Sosyal medya üzerinden kendisini destekleyenlere teşekkür ederek,” AK Parti’de siyaset yapmak onur ve gurur kaynağıdır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ağustos 2001’de başlattığı bu kutlu yürüyüşün bir neferi olmaktan GURUR duyuyorum. Ömrümün en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’ın kavgasının tam ortasına denk getiren Rabbime sonsuz şükrediyorum.

Bildiğiniz üzere bugün gerçekleşen İl Gençlik Kolları Kongresi’nde listemi divana teslim ettim ancak kabul edilmedi. Biz üzerimize düşeni yaptık ve bu partiye yaraşır şekilde her şeyin takipçisi olacağımız yönündeki tavrımızla salondan ayrıldık. Temennim partimiz için en hayırlısının olmasıdır.

BU ŞARKI BURADA BİTMEZ!

Davamız, teşkilatımız, vatanımız ve bayrağımız için YÜK OLANLARDAN değil YÜK ALANLARDAN olmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canla başla çalışacağım, bunun herkes tarafından böyle bilinmesini isterim.

Gencim; enerjim var, heyecanım var. HESAPTA olan değil; NASİPTE olan olur. Hiçbir zaman siyasi kariyer peşinde olmayı amaç edinmedim ve bundan sonra da edinmeyeceğimden şüpheniz olmasın.Siyaset uzun soluklu bir maraton. Çok çalışmayı, sabrı, özveriyi ve mücadeleyi gerektiriyor. Bunun bilincinde olarak yola devam edeceğim.Salonu tıklım tıklım doldurarak, telefonla arayarak, dualarını eksik etmeyerek bana sahip çıkan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”