2.314 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Ekim 2018 Pazar 09:58

95 ÇOCUKTAN 95.YIL KAREOGRAFİSİ YAPILDI

95 ÇOCUKTAN 95.YIL KAREOGRAFİSİ YAPILDI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve 95 çocuk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü sebebiyle hep birlikte ‘Andımızı’ okudular. Yürüyen Köşk ve Gazipaşa Caddesinde bulunan Mini Amfide gerçekleştirilen etkinliklerde çocukların oluşturduğu 95 koreografisine ilgi büyüktü. İlk olarak 95 çocukla Yürüyen Köşk’te bir araya gelen Belediye başkanımız Çocuklarla beraber Andımızı okudu. İlgi yoğunluğu ve gelen istekler doğrultusunda Andımız 2 kez tekrar edildi.

Burada gerçekleştirilen törenin ardından, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan ‘Andımızın’ yer aldığı görselin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 95 çocukla Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan Mini Amfiye geçen Belediye Başkanımız Vefa Salman, çocukların oluşturduğu 95nci yıl koreografisiyle birlikte bir kez daha ‘Andımız’ tekrar okundu. Vatandaşların yoğun ilgi ve alkışları arasında yapılan etkinlik, halk oyunları gösterisiyle sona erdi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ‘’ “Yalova, Atamız için özel bir yer. Yalova’ya olan sevgisini ‘Yalova Benim Kentimdir’ diyerek ortaya koymuştur.

Bizlerde onun kentinde ona yakışan şekilde Cumhuriyetin coşkusunu tüm hemşerilerimiz ile birlikte yaşıyoruz. 95nci yıl olduğu için 95 çocuğumuzla 95 yazıp andımızı okuduk. 29 Ekim Pazartesi günü de gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Son olarak da saat 18.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda buluşarak fener alayı gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olma davet ediyorum” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi