755 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Ocak 2018 Salı 17:31

İfşa Edin Halk Bilsin !

İfşa Edin Halk Bilsin !

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler rutin olarak gerçekleştirdiği denetimlerini sürdürüyor. Yalova Belediyesi ekiplerince yapılan kontrollerde Yalova’nın çeşitli noktalarında yer alan fırınlarda fazla gramaj çıkarken, Türkiye’nin tanınmış bir marketler zincirinin Yalova’daki mağazasında yapılan kontrolde ise ekmeklerin gramajı eksik çıktı. Yalova’da 1.25 kuruştan satılan ekmeğin gramajı 250 gram yerine 232 gram çıktı.

EKİPLER UYARIDA BULUNDU

Fırınlarda ve marketlerde yapılan denetimlerde ekmek gramajlarının standartlara uygun olup olmadığı yönünde hassas teraziyle gramaj kontrolleri yapıldı. Yapılan gramaj kontrollerinde  Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yönetiminde gerçekleşen denetimlerde hijyen ve gramaj kontrolü sonrası eksik görülen alanlarda işletmelere uyarılarda bulunuldu. Belediye ekipleri bulunan eksik ve kusurlar ile ilgili tutanak tuttu.

SÜPER MARKETLERDE SÜPER VURGUN

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerince yapılan hijyen, ruhsat, gramaj, temizlik, katkı maddeleri ve işyeri ruhsatı denetimlerinde Yalova yer alan  fırınların kurallara uyduğu gözlenirken, fırınlarda satışı yapılan ekmeklerin gramajlarının işletme sahiplerince olması gerekenin üzerinde üretildiği  tespit edildi. Süper marketlerde ise süper vurgun , yapılan gramaj tespitlerinde ise marketlerin gramajlara uymayarak 250gr ekmek fiyatı alarak halka 230gr ekmek sattığı ve gramajdan çaldığı standartlara uymayanlara gerekli uyarılar yapılarak tutanak tutuldu.

 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi