2.001 okuma Bu Kategoridesiniz : 20 Temmuz 2018 Cuma 16:14

KURTULUŞUN 97.YILI COŞKU İLE KUTLANDI

KURTULUŞUN 97.YILI COŞKU İLE KUTLANDI

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü kutlamaları, Dün akşam saatlerinde sahilde yapılan kortej yürüyüşü ve sonrasında Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Kibariye konseri ile tüm kentte coşku ile kutlandı.

Belediye Başkanı Vefa Salman, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çalışma Bakanı Zeki Çeler, Yalova’nın kardeş şehir belediye başkan, başkan yardımcıları temsilci ve heyetleri, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları  ile vatandaşların katıldığı kortej yürüyüşü deprem anıtı önünden Edirne Belediye Bandosu eşliğinde başlayarak marşlar eşliğinde, Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Yalova’lıların yoğun ilgisi ve tezahüratı ile desteklenen kortej, uzun süre ayakta alkışlandı.


Kortejin bitimiyle  Cumhuriyet Meydanını dolduran Yalova’lılar, Kibariye’nin seslendirdiği eserlerle doyasıya eğlendi. Konser öncesi sahneye çıkan ve Yalova’lılara hitap eden Belediye Başkanı Vefa Salman; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl anma etkinliğine, bu güzel kutlama gecesine hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Böyle bir kentte yaşadığımız için hepimiz çok şanslıyız. Yalova çiçek kenti, dünyada güneşin en güzel battığı yer, bu dünyada ki en güzel yer, bu dünyada bir cennet varsa orası da Yalova’dır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Vefa Salman, Kibariye’ye Yürüyen Köşk maketi ve çiçek takdim etti. İlginin yoğun olduğu konser sonunda havai fişek gösterileri ile gece son buldu.

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi