2.970 okuma Bu Kategoridesiniz : 24 Ekim 2018 Çarşamba 14:09

PAZAR’A DA İHTİYACIMIZ VAR

PAZAR’A DA İHTİYACIMIZ VAR

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu, yönetimi ve üyeleri ile Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan Çınarcık Hanımelleri Kooperatifini ziyaret ettiler. Alış-verişte yapanların kooperatif için beğenilerini Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un eşi Elif Kurt’a sundu. Sayın Elif Kurt’ta memnuniyetini Sayın Nurten Anıl kalyoncuya iletti.

Sayın Kalyoncu ‘’Gündemimizdeki bugünkü etkinliğimizde Çınarcık belediyesinin açmış olduğu el emeği kooperatifine ziyarette bulunduk. Burada kadınların el emeklerini ürettikleri ürünleri hem gördük hem de onlara katkı sağlamak amacıyla alış-veriş yaptık. Aynı zamanda bir sosyal etkinliğimiz oldu. Her yıl yaptığımız öğlen yemeği etkinliğimizde üyelerimiz ile birlikte geçirdik. Düşüncelerimiz ve yapacaklarımız konusunda istişarede bulunduk.’’ Dedi.

PAZAR’A DA İHTİYACIMIZ VAR

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, evlerinde yaptıkları ürünleri pazarlamak için belediyenin desteğiyle kooperatif kuran 27 kadın girişimci Çınarcık hanımelleri kooperatifi olarak doğal sağlıklı ürünlerle (iskele meydanı belediye dükkanlarında ) hizmet vermektedir. Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi yönetim kurulundan Fatma Alaza ‘’Bu projeye başkanımızın hanımı tarafından bize sunuldu. Kendisi gittiği bir gezide Ürgüp’te böyle bir şey ile karşılaşmış.

Bizde böyle bir şey yapabilir miyiz diye bize sundu. Bizde neden olmasın diyerek bu projeyi hayata geçirdik. ‘’ Fatma Alaza sözlerine ‘’İmalathanemizi yaptık. Yukarıda imalathanemiz var. Profesyonel ocaklarımız fırınlarımız dipfrizlerimiz vardır. İlk mantı ile başladık bu işe sigara böreği, paçanga, dolma, ev tatlısı ve erişte bunları çeşitlendirdik. Şimdi 26 bayan toplanıyoruz ve üretiyoruz. Ürettiklerimizi de bu belediye dükkanımızda satıyoruz. Sağ olsun başkanımız bu dükkanı da bize verdi.

Bu biz bayanlar için çok güzel oldu. Hem sosyal açıdan hem de ekonomik açıdan bayanlarımızın rahatlamasını sağlıyoruz. Herkes maddi manevi rahat edebiliyor. Ürünlerimizin hepsi doğal ve katkısızdır. Reçel çeşitlerimiz ev baklavası zeytinyağlı ve etli dolmamız, hakiki zeytin yağımız hatta turşu getirttiriyoruz Gedelek’ten yani çeşit çeşit organik ürünlerimiz bulunmaktadır. Bizim şimdi pazara ihtiyacımız var. Yaz itibari ile güzel bir sezon geçirdik. Pazarımız da olursa daha çok bayana destek verebiliriz. Kooperatif o zaman amacına ulaşacaktır. Pazarımız büyür ise dışarıdan da bayanlar alır. Bayanlarımıza maddi manevi destek olacak inşallah’’ olarak ekledi.

Haber  : Ebru KAPLAN

Haber Resim Galerisi

Kent Konseyi Pazarı Resim 1

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi