2.698 okuma Bu Kategoridesiniz : 21 Kasım 2018 Çarşamba 17:15

Yalova’da Kadına Yönelik Şiddete Hayır Sergisi Açıldı

Yalova’da Kadına Yönelik Şiddete Hayır Sergisi Açıldı

Yalova Kent konseyi Kadın Meclisi “Kadına Yönelik Şiddete ” günü nedeni ile Yalova Halil İnancık Kültür salonun’da sergi açılışı ve şiir dinletisi yapıldı.Yalova Valisi Muammer EROL başta olmak üzere Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN , Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu , İYİ Parti Yalova İl Başkanı Mehmet ÇAM , İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Gökhan DUMAN , Tek Rumeli TV Yalova Sorumlusu İbrahim İNCE , Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Yalova İl Temsilcisi Mehmet Mustafa DOĞAN katılım gerçekleştirdi. Bu sergi ve siir dinletisinde de kadının toplumdaki yeri şiirlerle vurgulanadı.

Sergi açılışında kadınların el emekleri ile ürettikleri çoğu geri dönüşümden oluşan sergiyi gezen Yalova Valisi Muammer EROL sergide eserleri sergilenen kadınlara tek tek teşekkürlerini ilettikten sonra programının yoğun olması nedeniyle sergiden ayrıldı.

KADIN ANNEDİR , BAŞTACIDIR
Kadın cinayetlerini ve uygulanan şiddetlere tepki olarak gerçekleştirilen açılışta Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN ;” Kadın annedir , kadın baştacıdır kadına yapılan şiddetin ve saldırının her türlüsünü kınıyoruz. Geçtiğimiz aylarda erkek şiddetine maruz kalarak hayatını kaybeden Özgecan ASLAN ve Helin PALANDÖKEN kızlarımızın ailelerininde onayı ile isimlerini Yalova’da açılışını yaptığımız parklara verdik. Çorlu’da tren kazasında yaşamını yitiren Oğuz Arda SEL isimli evladımızın adını yine parkımıza veriyoruz bunun yanı sıra Fenerbahçe – Galatasaray derbi maçında hayatını kaybeden Koray ŞENER isimli kardeşimizin adını yine Yalovaa’da bir parka vererek hatırasına saygı duyucaz ” açıklaması yaptı.

 

Haber : Ebru KAPLAN

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi