1.118 okuma Bu Kategoridesiniz : 18 Ekim 2018 Perşembe 16:02

Yalova’da Kaşıkçı İzi Aranıyor

Yalova’da Kaşıkçı İzi Aranıyor

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın başkonsolosluk binasında vahşice öldürüldüğü üzerinde duran Türk güvenlik güçleri, konsolosun resmi konutunun yanı sıra İstanbul’daki bazı noktalarda arama yapmaya hazırlanıyor. Güvenlik kaynakları, Kaşıkçı’ya ait parçaları bulabilmek için Yalova’daki bir çiftlik üzerinde yoğunlaşırken, İstanbul’daki çalışmaların Belgrad Ormanı dahil olmak üzere geniş bir alanda sürdürüldüğü öğrenildi.

İstanbul’daki başkonsolosluk binasına girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan ve Türk güvenlik güçlerine göre vahşice katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ait izlerin bulunması için çalışmalar sürüyor.

Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında Başkonsolos’un odasında öldürüldüğünü belirleyen güvenlik güçleri, binada yaptıkları aramalarda özellikle UV ışınlarını kullanan ekipler cinayet delillerine ulaşmıştı.

SORUŞTURMA YALOVA’YA UZANABİLİR

MİT ve Emniyet yetkilileri tarafından Suudi Arabistan İstanbul Konsoloğluğunda incelenen 26 konsolosluk aracının o güne dair , konsolosluk tüm kamera görüntüleri ve konsolosluk araçlarının  GPS sinyallerini inceleyen ekiplerin özellikle Yalova’nın Termal ilçesinde  bir çiftlik üzerinde durdukları öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten ekibin İstanbul’da başta konsolosluk binası, konsolosun resmi konutu olmak üzere İstanbul Belgrad Ormanı’nda bazı noktaları da dahil bir çok bölgede çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.İlgili ekiplerin önümüzdeki günlerde Belgrad Ormanı ve Yalova’daki çiftlikte gerekli görülmesi halinde kazı yapması bekleniyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi