874 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Mayıs 2018 Çarşamba 15:23

Yıkma Girişimi Yine Engellendi

Yıkma Girişimi Yine Engellendi

Yalova Belediyesi Mihenk Sokak’ta yıkım işlemini gerçekleştirmek için dün yine bölgeye iş makineleri ve çok sayıda zabıta ekibi gönderdi. Bölgede Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik önlemleri alındı. Önceden tebligat yapıldığı iddia edilen kapalı çıkmaları yıkılacak olan işletmelerin sahipleri ve çalışanları yapılan yıkıma engel olabilmek için  iş makinelerinin önüne oturarak ve üstüne çıkarak Yalova Belediyesi’nin yıkımını durdurmaya çalıştı.

Bu sırada esnaf ve zabıta arasında karşılıklı itişme yaşandı. Bir süre esnaf ve zabıta karşı karşıya beklemeye geçti. Bu sırada esnaf, zabıtalara su ikram etti. Bir süre sonra ise iş makineleri bölgeden ayrıldı.

SALMAN  ; “YA YIKILACAK,YA YIKILACAK”

Yıkımı kendi kafamızdan uydurmadık,Ankara tebliğ etti diyen belediye başkanı Vefa Salman ise,”Bu bir kanuni bir sorun.Bir yıldan beri devam eden bir konu. Biz elimizden geleni yapmaya çalıştık.Esnafın halini bilen bir insanım.Onlar kadar onları düşünen bir insanım.Sadece Bad Godesberk Parkı ı değil diğer belirttiğimiz kendilerine tebligat yaptığımız diğer yerler de var.Hepsini uyardım.” Bir gün gelecek yıkmak zorunda kalacaksınız” dedim.Meclis kararı gereği Rıhtım caddesinde sorun kalmadı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi