891 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Temmuz 2018 Çarşamba 17:40

Zarar Gören Süs Havuzu Yenileniyor

Zarar Gören Süs Havuzu Yenileniyor

24 Haziran seçimleri öncesinde kent meydanında bulunan kuru süs  hazunun zeminin altının boş olduğunun farkında olmayan ve üzerinde manevra yapmak isteryen AKPARTİ 02 plakalı aracın zeminin çökmesi ile içinde kalmasına neden olmuştu. Sonrasında Yalova Belediyesi Zabıta ekiplerinde olay yerinde yapılan incelemeler sonrasında tutanak tutuldu.  Yalova Belediyesi tarafından alanın çevresi şerit çekilerek kapatılmıştı. Yalova Belediyesi temmuz ayına girildiğinden şehrin en uğrak noktalarından biri olan kent meydanında zarar gören bu alanı onarım çalışmalarına başladı. Yalova Belediyesi tarafından sosyal medya hesabı üzrinden yapılan açıklamada ;” 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında bulunan şehrin en önemli objelerin başında gelen Kuru Havuzun onarımına başlandı.
Geçtiğimiz günlerde seçim propaganda aracının üzerinden geçmesi ile çöken, taşları kırılan ve çalışamaz duruma gelen Kuru Havuzun Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından tadilatına başlanıldı.

Özellikle çocukların yaz aylarında serinlemek ve oyun oynamak için tercih ettiği vatandaşların ise fotoğraf çekilip serinleme noktalarının başında gelen Kuru Havuz tadilatı yapıldıktan sonra tekrar hizmet verecek. Kuru Havuzun yapımının kısa bir sürede biteceğini belirten Fen İşleri Müdürlüğümüz ekipleri; “Kırılan, hasar gören ışıklandırma sistemleri ile birlikte havuzun etrafında ve zeminde bulunan tüm taşlar yenilendi ve bakımı yapıldı. Ayrıca tüm zemin kaldırılarak hasar gören yerlerin onarımını gerçekleştirdik. Bununla birlikte su pompalarının değişimi ve bakımı yapıldı. Tüm bu işlemler bittikten sonra Kuru Havuz eski görünümüne kavuşacak” denildi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını