519 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Mayıs 2019 Pazar 00:55

Vali Erol’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Erol’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Valimiz Muammer Erol’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Aziz Milletimizin bağımsızlık yürüyüşünü başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

19 Mayıs, Türk Milletinin kendi istiklâlini kurtarmak yönünde kendi azim ve kararını ortaya koyduğu varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs, aynı zamanda dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan esaret altındaki bir geleceği reddederek, hürriyetinden vazgeçmeyen, düşmana asla boyun eğmeyen Türk Milletinin tarihinde bir büyük geleceğin ve inkılâbın başlangıcı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK mili mücadelemizin dönüm noktalarından olan bu anlamlı günü Cumhuriyetimizin teminatı olan Türk gençliğine bir bayram olarak armağan ederek, gençliğe verdiği değeri ve güveni ortaya koymuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğini ifade etmiştir.

Sevgili Gençler,

Ülkemizin geleceği, vatanımız ve bayrağımız, bağımsızlık bilinciyle yetişen sizlere emanettir. Güçlü ve büyük bir Türkiye idealini yaşatmak için, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında gerekeni yapacak, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak ülkemize değer katmak için elinizden gelen gayreti göstereceğinize olan inancım tamdır. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATAÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle yad ediyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinize en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Haber : İhsan BAKSİ

Sponsor Alanı

 benzer haberler

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR  

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı  

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı