549 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Temmuz 2019 Cuma 15:16

7 Gün Süreleri Var

7 Gün Süreleri Var

Geçtiğimiz günlerde sahil bandı üzerinde yapılan fazla çıkmalarla ilgili çalışma yapılacağı Başkan Yardımcımız Halit Güleç tarafından belirtilmişti. Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri esnafa müfettiş kararı doğrultusunda fazla çıkmaların kaldırılması için 775 sayılı kanunun ve 2863 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereğince tebligatta bulunarak 7 gün süre verdi.


Gazipaşa Caddesi ve Bad Godesberg Parkında yasal sınırın dışında yapılan çıkmalar için geçtiğimiz dönemde Belediye Meclisinde karar alınmıştı. Ekonomik nedenlerden dolayı esnafa gösterilen esnekliklerden vatandaşların olumsuz etkilenmesi nedeniyle alınan meclis kararı bekletilmişti. Güleç geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak alınan kararın kısa sürede uygulanacağını belirtmişti. Konu ile ilgili çalışmanın ilk adımı atılarak esnafa tebligat dağıtıldı. 7 gün süre verilen işletme sahipleri iş yerlerini yasal sınıra kendileri çekecekler. Karara uymayan esnaflar için Yalova Belediyesince yasal işlem yapılacak.


Güleç “Hem Halkımızın Hem de Esnafımızın Çıkarlarını Gözetiyoruz”
Müfettiş Raporu doğrultusunda alınan Belediye Meclis kararına göre işlem yapılacağını belirten Güleç “16.04.2018 tarihli 46 sayılı meclis kararı ile Gazipaşa Caddesi üzerinde mevcut parsel cepheleri ile deniz arasında kalan alanın kamu yararına öncelik veren bir anlayışla, kıyının görsel ve mekânsal kalitesini arttırmak, denizle ilişkisini güçlendirmek, kente yeniden kazandırmak için düzenlemesi öngörülmüştür. Sezonun gelmesiyle birlikte vatandaşlarımızın en yoğun kullandığı sahil bandımızla ilgili geçmiş dönemde alınmış bir karar var. Daha önce birçok kez esnaflarımız ile bu konuda görüşmeler yaptık. Fazla çıkmaların yasal sınıra çekilmesi için kendilerine tebligatta bulunarak 7 gün süre tanıdık. Belediye Meclisinde alınan karara uygun olarak işlem yapacağız. İşyeri sahiplerine yapmış oldukları yasal olmayan çıkmaları kendi çekme mesafelerine getirmeleri konusunda verdiğimiz süre sonrası karar uymayan işyerlerinde Yalova Belediyesi olarak biz yasal işlem yapacağız. Bu alanlarla ilgili olarak seçim beyannamemizde de halkımıza açıkladığımız projeler var. Yalova Belediyesi olarak hem esnafımızı mağdur etmeyeceğimiz hem de halkımızın taleplerini karşılamış olacağımız projeyi hayata geçirerek bu sıkıntıyı kalıcı olarak ortadan kaldıracağız. Biz hem halkımızın hem de esnafımızın çıkarlarını gözetiyoruz” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !