1.032 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Nisan 2019 Pazartesi 18:47

Genç Bağış Elçileri Projesine Yoğun İlgi

Genç Bağış Elçileri Projesine Yoğun İlgi

Kentsel Gelişim Derneği tarafından 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara Anemon Hotel’de Organ Bağışı hakkında Genç Bağış Elçileri programı düzenlendi. Düzenlenen programa Yalova’dan Sosyal Projelerde Faaliyet gösteren Fatih Yıldız Seçildi. Programda üst düzey yöneticilerin ve konu hakkında uzman kişilerin katılımlarıyla organ bağışının Dünya’da ve Türkiye’de yeri önemi gibi konular ele alındı. Programda organ bağışının ülkemizde önemli derecede yer ettiği ve gençlerin de destekleriyle geçmişten bu yana önemli derecede artış olduğunun farkında olunduğu belirtildi. Kentsel Gelişim Derneği Başkanı Hüseyin Gök,”Bu projenin yerelde kalmayıp bir sonraki aşamada Fransa’da yapılacağını ondan sonra ise en son Malatya’da projenin zirvesinin gerçekleştireceğini belirtti.

Projeye destek veren kurum ve kuruluşların yanı sıra projeye katılım sağlayan doktorlar ve alanında uzman kişiler Katılımcılarla birlikte , proje hakkında her türlü desteği vereceklerini ve gençlerin illerinde bu projeyi ileriye taşıyacaklarına inandıklarını belirttiler. Projenin yerelde devam etmesi için de ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Fatih Yıldız, “Gelecekte önemli derecede yer eden organ bağışının bilgilendirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Öte yandan düzenlenen etkinliğe KEGED Başkanı Hüseyin Gök, Proje Koordinatörü Eyyup Özpolat, Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci, Diyanet İşleri Başkanı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Halil Kılıç, Kentsel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Kamil Bayındır, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü-Mehmet Şükrü Aslan Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENCKONFED) İl Temsilcisi Müberra Tarcan Gök ve Türkiye Ulusal Ajansı Eğitmeni Bora Akince katıldı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !