3.086 okuma Bu Kategoridesiniz : 11 Ocak 2019 Cuma 16:51

Hedef İnternet Haber Siteleri

Son zamanlarda internet haber sitesi sahiplerine karşı pasta büyük dilimlerinden giderek kayıplar vermeye başlayan medya kuruluşlarının saldırıları eksilmiyor.

Hedef İnternet Haber Siteleri

İnternet haber sitesi sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunların başında gelen konu bazı medya organları tarafından dışlanmaları yada farklı ortamlarda farklı şekilde lanse edilerek kendilerinin sanki hiç yokmuş gibi gösterilmesidir. Son günlerde bu giderek artmaya devam ediyor bunun ben büyük neden artık gazetelerin baskı yapacak güçlerinin kalmaması , reklam gelirlerinin azalması , sektörün artık tamamen web ortamına bağımlı hale gelmesi , giderek artan maliyetler ve mevcut pastadan aldıkları gelirlerin giderek azalması nedeniyle kendilerinin web ortamına adapte etmek yerine internet haber sitelerini hedef tahtasına koymayı daha cazip görür duruma gelmiş günümüzde.

Geçtiğimiz 2014 yılında İnternet haber sitelerine sarı basın kartı verilmesi için teklif sunuldu fakat bu teklif geçmediğinden sarı basın kartı alamamaktadır. BYEGM ile haber sitemizin kuruluşu sürecinde yapılan mail ile yazışmalarda haber sitelerinin mevcut yasal mevzuatlar çerçevesinde sarı basın kartı taşıma mecburiyetinin bulunmadı ancak il mülki idare amiri (vali) tarafından süreli basın kartının verilebileceği iletilmiştir.

Basın toplantılarına katılım sağlandığında ise nedense bazı medya kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleri bizimle aynı ortamda yer almak istemiyor bizde aynı şekilde kendileri ile aynı ortamda yer almak istemiyoruz. Sonuç olarak bizim işimiz sadece dijital ortamda okunmayacağını bildiğimiz halde boş yere gazete basarak hem kağıt israfi yapmak hemde emek israfi yapmak istemiyoruz.

Son katıldığımız basın toplantısında ise ulusal bir medyanın temsilcisi tarafından yapılan çirkin saldırı ve devamında yine ulusal medya temsilcisi olan diğer kişininde onu destekler nitelikte tavırları bizce pekte gazeteci olmadıklara daha çok ağalık veya beylik mensubu olduklarını göstermektedir.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama  

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama