467 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Haziran 2019 Cumartesi 15:13

Salman ; Ekolojik Yalova Projesine Başlıyoruz

Salman ; Ekolojik Yalova Projesine Başlıyoruz

Kentimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yazılı bir açıklama yayınladı.

Başkan Salman mesajında şu cümlelere yer verdi; “Geride bıraktığımız 5 yıllık süreçte kentimizin yeşil dokusunu koruyan ve bu dokuyu arttıran bir politika izledik. Bunun karşılığını da önemli kuruluşlarca ödüllendirilerek aldık, ‘Çevre Dostu’ il seçildik. Önümüzdeki 5 yıl içinde projelerimizi halkımıza sunarken önceliğimiz yine çevre ve doğa oldu. Bu doğrultuda projeler planladık. Bunlardan bir tanesi çalışmalarını tamamladığımız ‘Ekolojik Mahalle Projesi’dir. Kirazlı köyü yakınlarında yeni imara açılacak olan alanda, 15 bin kişinin iskan edileceği ‘Ekolojik Mahalle’ Yalova’mıza yeni bir kimlik kazandıracak. Çevreye duyarlı,minimum enerjiye ihtiyaç duyan, yeşil çatıların ve iyi yalıtımlı binaların yer aldığı, atıkların yönetildiği doğal ve aktif sistemlerle ısınma ve aydınlatmanın yapıldığı, yeşil dokunun korunarak arttırıldığı Yalova ve Türkiye’ye örnek olacak bu mahalle özel tasarım ve plan notlarıyla gerçekleştirilecektir.

Akıllı sulama ve aydınlatmaya sahip sokakların oluşturulduğu, ulaşımın yaya, bisiklet ve elektrikli alternatif ulaşım araçlarıyla yapılacağı mahallenin misyonlarından biri de karbon emisyonun minimum seviyede tutabilmektir. Amacımız bugünü kurtarmak değil gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir kent bırakmak.

‘Yalova Benim Kentimdir’ diyen Yürüyen Köşk ile kentimizi dünya çevrecilerinin merkezi haline getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularımı bir kez daha sunuyorum.Millet duygularımızı ifade etmek amacıyla da kentimizi Büyük Önderimizin istediği şekilde yeşil ve ekolojik bir kente dönüştürmek gayesindeyiz. Bu amaçla ekolojik mahalle projemizi uygulamaya sokuyoruz. Çevreyle ilgili projelerimiz sadece bunlarla sınırlı değil. Tamamını hayata geçirdiğimizde Yalova bambaşka bir görünüme kavuşmuş olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimin 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutluyor,gelecek nesillere yaşanabilir bir Yalova bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ettiğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.”

5 Haziran Etkinlikleri 12 Haziran’da Yapılacak

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün Ramazan Bayramı tatiline gelmesi dolayısıyla Yalova Belediyesi tarafından yapılacak olan Çevre Günü etkinlikleri 12 Haziran Çarşamba günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilecek. Etkinlik saat 11:00’da başlayacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !