2.027 okuma Bu Kategoridesiniz : 11 Ocak 2019 Cuma 14:21

Ne Hikmetse Seçim Zamanı Yine Gündemde

Ne Hikmetse Seçim Zamanı Yine Gündemde

Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında il genelinde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltılı basın toplantısında sorulan sorulara yanıt veren Vefa SALMAN  , 400 Yataklı ile ilgili sorulan sorulara şu yanıtı verdi ;

” Değerli basın mensupları bakın burada mesele hastane değil buraya o dönem Başbakan olan olan şuan Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN geldiğinde meydan da yaptığı konuşmada 400 Yataklı hastane için söz verdi ve projesinin hemen başlaması talimatını verdi.Biz belediye meclisi olarak bu derhal gündeme  aldık imar planlamasını yaptık belediye meclisinden oy çokluğu ile geçişini sağladık. 2015 yılında dönemin  Sağlık Bakanı Sn. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ‘na İstanbul’da düzenlenen bir etkinlikte hazırladığım dosyayı sundum kendisi tamam biz 250 yataklı bir hastane yapılması için gerekenleri yaparız dedi. Ben ardından Sn. Fikri DEMİREL ‘i arıyarak bakan bey 250 diyor siz konuşursanız 400 yataklı hastane işi tamamdır dedim. Kendisi bana tamam ben bakan beyle görüşürüm gerekirse çıkar reis ilede görüşürüm dedi. Bu projeye başlandığında şuan rakibim olan Sn. İktidar partisi il başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK ve Sn. Fikri DEMİREL ile bu konu konuşuldu kendilerine bilgilendirmeler sağlandı fakat şuan gelinen noktada ortada bi hastane yok ama ne hikmetse seçimlere birkaç ay kaldı birden ihale işlemleri başladı ” açıklaması yaptı.

 

METEOROLOJİ ARAZİSİNE  OKUL

Mereoroloji Arazisine yapılmak istenen okul belediye meclisinden geçti bende yasal hakkım olan veto hakkımı kullandım ve mahkeme yoluna gittim. Mahkeme yürütmenin durdurulmasına karar vermesine rağmen kanunlara aykırı bir şekilde okul için ihaleye çıkılıyor.Burada asıl mesele okul değil biz şehrin göbeğinden okulların daha güvenli noktalara taşınmasını ve doğa ile iç içe bir eğitim verilmesinden yanayız fakat bazı arkadaşlar ısrarla trafiğin hızla aktığı ve şehrin göbeğinde olan bir noktada okul yapmak istiyor. Ben tek birşey sormak istiyorum yarın birgün bir tane evladımız okul bahçesinden yola çıktığı sırada bir araba çarptı ve hayatını kaybetti bunun sorumluluğunu kim kabul edecek ben  bunun derdindeyim ben istemezmiyim çocuklarımızın daha kaliteli bir şekilde öğrenim görmesini.

Saolsun Sn. Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN bize dediki okulu gelin Kadıköy’de inşaa edin araziyide biz size temin edelim dedi. Belde sınırları içerisinde Yalova’mızın en iyi eğitim veren 2 kurumu bulunuyor. İnsanlarımız sırf çocukları orada okuyabilsin diye hayali adresler üzerinden çocuklarını taşımalı eğitim ile o noktaya göndermektedir. Geçtiğimiz yıllarda Jandarma bunu tespit etti haklarında işlem yapıldı o aileler tek tek mahkemeye çıkarak bunun hesabını verdiler.

İl Milli Eğitim müdür kendisinin devlet memuru olduğunu bir siyasi partinin il temsilcisi olmadığını  unutmuş olacak ki basına demeçler vermektedir. Takdir Yalova halkının bizim ne istediğimiz ne yaptığımız ortadadır.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”