1.549 okuma Bu Kategoridesiniz : 06 Mart 2019 Çarşamba 15:59

Seçim Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

Seçim Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

Kadıköy Belde Belediye Başkanlığına Bağımsız olarak aday olan Yalçın ORUÇ belde içerisinde seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında belde halkı ile buluşmalar gerçekleştiren ORUÇ ;” Seçim sabahına kadar boşa harcayacak vaktimiz yok amacımız her kapıya giderek herkesin oyuna talip olduğumuzu dile getirip belde halkımızın dertlerini , sorunlarını ve şikayetlerini direk kendilerinden öğrenmek. Kısmet olur belediye seçimlerini kazanmamız durumunda ise belde halkımızın bize verdiği yetki ile beldemizi daha güzel hale getirmek için gece gündüz demeden çalışmalara başlayarak belediyemizden hizmet almamış tek bir hane bırakmayacağız” dedi.

Şeffaf belediyecilik anlayışı sadece lafta değil gerçek anlamda olacak. Vatandaş şikayetini dile getirdiğinde sürecin ne şekilde işlediği talep ettiği hizmet veya şikayetin yapılıp yapılmadığının her aşamasını online olarak takip edebilecek ve Belediye tarafından kendisine işlem ile işgili bilgi mesajı gidecek.

EV TOPLANTILARI İLE YOLA ÇIKTIK

Yalçın ORUÇ seçim çalışmaları kapsamında ev toplantıları yapmaya başladı. Mahallerle özellikle ev toplantılarında kendisine yoğun ilgi gösterildiğini ve belde gençleri tarafından çok sevildiğini bu nedenle bu sevgiye layık olabilmek için gece gündüz demeden aralıksız olarak çalışacaklarını dile getirdi. Ev toplantılarında özellikleri hane halkı ile sıcak diyaloglar yaşadıkalrını gösterdikleri destek ve sevgiden çok memnun olduğunu seçim gününe kadar ev toplantılarını aralıksız devam edeceğini ifade etti.

ESNAF ZİYARETLERİ İLE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

Beldemiz içerisinde hizmet veren esnaflarımız ile bir araya gelerek onların sorunlarını ve dertlerini dinledik. Seçimleri kazanmamız halinde biz gerekli mesajları esnaflarımızdan aldık onların dertlerine derman olmayı geliyoruz. Artık esnaflarımızın sorunlarınında giderilmesinin zamanı geldi. Seçimden seçime esnaf ziyaretleri yapılmaz bu nedenle esnaflarımıza haftanın bir gününü ayırarak onları düzenli olarak ziyaret edip sorunların dinlemek bizim görevimiz olacaktır.

SPOR KULÜPLERİMİZE DESTEK

Kadıköy Beldemiz sınırları içerisinde yer alan spor kulüplerimize sezon öncesinde tespit edilen gerekli eksikliklerinin giderilmesi sağlanacak. Beldemizde açılacak spor okulları ile gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışırak kötü alışkanlıklar ve kötü çevreden uzak durmaları sağlanacatır.

GENÇLER İÇİN MESLEK EDİNME KURSLARI

Beldemizde açılacak olan ve kurumlar ile işbirliği içerisinde olacak olan Meslek Edindirme Kursları açılarak nitelikli iş gücü sağlanacaktır. Bu merkezler açılan çeşitli kurslarda meslek alanında uzmanlaşmış kişilerce eğitim verilecek ve kurs bitirenlere aldıkları eğitim ile ilgili meslek dallarında istahdam edinmeleri sağlanacaktır.

Beldemize antrenman yapabilmeleri için gerekli çalışmalar sağlanarak bir antrenman sahası inşaa edilmesi için gerekli destek alınacaktır. İnşa edilen antrenman sahası spor kulüplerinin faaliyetlerinin dışında kalan saatlerde halka açık olacak ve ışıklandırma sistemleri gece 12’ye kadar açık tutulacaktır.

Gençlerimizin boş vakitlerini boş gezerek değil kendilerinin gelişimine katkı sağlayacak işlerle geçirmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

SOKAK HAYVANLARINA ÇÖZÜM

Beldemiz sokaklarında sahipsiz gezen sokak hayvanlarının belediyeler tarafından itlaf edildiği bilgisi sürekli gündemde bu bir çözüm yolu değildir. Unutulmaması gerekir ki onlarda bir can taşıyor biz de o canlara sahip çıkmak zorundayız. Sokak hayvanlarının yasa ile koruma altında olduğunun unutulmaması gerekir. Bu nedenle sokak hayvanlarının veterinerlerimiz tarafından gerekli aşı ve bakımları yapıldıktan sonra başı boş bırakılması yerine gerekirse belde halkınında onayını alarak bir barınak inşaa edilecek . Bu bıranakta hayvanlarının hür türlü bakımının yapılmasının yanı sıra STK ve Hayvan Severler ile işbirliği yapılarak ” Satın Alma Sahiplen ” projeleri yapılarak bu canlara sıcak bir yuva kazandırıcaz.

DAHA GÜVENLİ BİR KADIKÖY

Beldemizin sınırları içerisinde yer alan Okul , Kreş, Parklar ve Camii’lerimize 7/24 anlık olarak izlenen ve gerektiğinde müdahelesi yapılan güvenlik kamera sistemleri ile donatılacak ve belediye web sitesinden anlık olarak takibi sağlanabilecektir.

Çocuk parklarımızın ve okullarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu nedenle Çocuk Parkları ve Okulların bulunduğu yollara okul ders saatleri içerisinde gürültü yaparak öğrenimlerini kötü etkileyecek ve dikkat dağıtacak unsurlardan kurtulmak için belirli saatlerde bu bölgelere ağır tonajlı araçların girişleri alternatif güzergahlar üzerinden sağlanacaktır.

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇMEK BİRİNCİ HEDEF

Ülkemizde su faturaları düzenli olarak kağıtlara basılmaktadır. Biz yeni belediyecilik anlayışı ile talep eden vatandaşlarımıza artık su faturalarını kağıt olarak bırakmak yerine dilerse SMS ve Mail yoluyla kendilerine bildirim sağlanabilecek.

Sponsor Alanı

Etiketler:

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”