842 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Nisan 2019 Salı 23:24

Miraç Bebeğin Ölümünde İhmal Mi Var ?

Miraç Bebeğin Ölümünde İhmal Mi Var ?

Edinilen bilgilere göre Yalova Devlet Hastanesi’ne sarılık tedavisi için yatırılan 15 günlük Miraç bebeğin, hastane görevlilerinin verdiği anne sütünün minik bebeğin akciğerlerine kaçması sonucu beynin oksijensiz kalması nedeniyle beyin ölümü gerçekleştiğini iddia eden ailesi suç duyurusunda bulundu.

miraç bebek
Miraç Bebek

Yalova’nın Armutlu ilçesinde yaşayan Mahmut ve Aydanur Şamdanlı çifti, 1 Nisan’da ilk çocukları Miraç bebeği kucaklarına almanın büyük heyecanını yaşadı. Miraç bebeğe doğumdan 3 gün sonra kontrole götürüldüğü Yalova Devlet Hastanesi’nde yapılan muayene sonrasında sarılık teşhisi koyuldu. Doğumun gerçekleştiği Yalova Devlet Hastanesi’nde ışın tedavisine alınan bebeğin ailenin iddiasına göre, hemşireler tarafından verilen anne sütünün akciğerlere kaçması sonucu kalbinin durduğu, sonrasında ise özel bir hastaneye sevk edildiği bildirildi. Beynine uzun süre oksijen gitmeyen Miraç bebeğin beyin ölümü gerçekleşti ve özel bir hastanede yoğum bakımda tutuluyor.

Bebeğin beyin ölümünde ihmalin olduğunu ileri süren Şamdanlı, “Savcılığa dilekçemizi verdik bir şey çıkacağını sanmıyorum ama 100 defa bu dava düşse 101’inci defa dava açacağımı bilsin herkes” diye konuştu.

Devlet Hastanesi yetkilileri ise, iddiaları kabul etmeyerek, normal tedavisi devam ederken bebeğin kalbinin durduğunu söyledi.

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi