424 okuma Bu Kategoridesiniz : 30 Mayıs 2019 Perşembe 18:27

Yalova , Razaman Bayramına Hazırlanıyor

Yalova , Razaman Bayramına Hazırlanıyor

Ramazan Bayramı öncesinde Yalova Belediyesi tarafından kent genelinde başlatılan temizlik, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan genel temizlik, bakım ve onarım çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda; kaldırım kenarları beyaz renge, yol kapatma babaları da çeşitli renklere boyandı. Çiçek kenti Yalova’ya kent estetiğine uygun şekilde hazırlanan yeni oturma alanları ise Gazipaşa Caddesi üzerinde yerini aldı. Oturma alanlarının yanında yer alan saksılara da mevsimlik çiçek ekimi yapılarak kentin güzelleşmesine katkı sağlandı. Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Park ve Bahçeler birimi ekipleri ise kent genelindeki parkları tek tek inceleyerek bakım ve onarım çalışması yaptı. Ekipler, çevresel faktörler sebebiyle renkleri solan parkları ise yeniden boyayarak daha canlı bir görünüme kavuşturdu.

“Ramazan Bayramı öncesinde ekiplerimiz, Yalova’mızı daha güzel, daha temiz hale getirecek” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Ramazan ayının son günlerini idrak ettiğimiz bu hafta içerisinde ekiplerimiz, Yalova’mızı daha temiz ve daha güzel hale getirebilmek için var gücüyle çalışıyor. Genel temizlik çalışmalarının yanı sıra ekiplerimiz, boya gerektiren yerlerin tespitini önceden yaparak bu kapsamda çalışmalarını tamamladı. Çiçek kenti Yalova’mıza özgü mevsimlik çiçek uygulamamız da kent genelinde icra edildi. Gazipaşa Caddesi içerisinde ise yeni oturma alanları kent estetiğine uygun şekilde eklendi. Çocuklarımız için kentimizde sayısını 2 katına çıkardığımız parklarımızda ise bakım, onarım ve boyama çalışmaları devam ediyor” dedi.

Haber İhsan BAKSİ

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi