320 okuma Bu Kategoridesiniz : 05 Şubat 2020 Çarşamba 14:10

Artık Onlar İçinde Para Ödenecek

Poşetin yanı sıra yılbaşından itibaren devreye giren düzenleme kapsamında, lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de verilecek geri kazanım katılım payı beyannamelerinin esasları belirlendi. Buna ilişkin beyannameler kurumlar vergisi mükellefleri için aylık, diğerleri için de üçer aylık dönemler halinde verilecek.

Artık Onlar İçinde Para Ödenecek

Geri kazanım katılım payında beyanname yükümlülüğü esasları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının “Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ”i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Lastik, akümülatör, pil, madeni yağ, bitkisel yağ, elektrikli ve elektronik eşya, ilaç ile plastik, metal, cam ve ahşap ambalajlar için geri kazanım katılım payı tahsil edilmesi uygulaması 1 Ocak 2020’den itibaren başlamıştı.

Tebliğde yapılan değişiklikle plastik poşetler için satış noktalarından, diğer ürünler için ise piyasaya sürenlerden ya da ithalatçılardan geri kazanım katkı payı alınacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Türk-İş Rakamı Duyunca Masayı Terketti  

Türk-İş Rakamı Duyunca Masayı Terketti

Yaşları Küçük Hayalleri Kocaman  

Yaşları Küçük Hayalleri Kocaman

Yeni Yılda Zam Değil  ‘Zamcık’ Yağmuru  

Yeni Yılda Zam Değil ‘Zamcık’ Yağmuru