484 okuma Bu Kategoridesiniz : 06 Haziran 2020 Cumartesi 23:02

PC için ücretsiz oldu! Hemen indirin!

PC için ücretsiz oldu! Hemen indirin!

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de görülmeye başladı. Doktorlar ve uzmanlar, salgından korunmak için evlerden çıkılmamasını öneriyor.

Biz de öncelikle kendi, sonrasında ailenizin sağlığı için evlerinizde kalmanızı öneriyoruz. Bu durum dünya geneli için de geçerli. Dolayısıyla bu karantina günlerinde oyun firmaları da insanların evlerinde kalacağı zamanı daha iyi geçirmeleri için çalışmalar yapıyor.

Bu kapsamda Square Enix, “Evde kal ve oyna” sloganıyla Tomb Raider (2013) ve Lara Croft Temple of the Osiris oyunlarını kısa süreliğine ücretsiz yaptı. Oyunlar, PC platformu için Steam üzerinden alınabiliyor. Steam üzerinden oyunları arama yaparak ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Bu fırsat 23 Mart 2020’de sona erecek.

Tomb Raider ve  Lara Croft Temple of the Osiris

Tomb Raider, 2013 yılında Crystal Dynamics ve Square Enix tarafından geliştirildi. Oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden olan Lara Croft’un Tomb Raider olma evresini anlatan bu oyunu, sonrasında Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider yapımları izledi. Oyunların etkisi o kadar pozitifti ki, yeni bir Tomb Raider filmi de bu oyunların ardından geldi. Alicia Vikander’in Lara Croft’u oynadığı film, bu son nesil oyunlardan ilham alıyordu.

2014 yılında piyasaya sürülen Lara Croft Temple of the Osiris ise, aynı geliştiricilerin elinden çıkan ancak ana oyunlar kadar büyük bir etki yaratamamış, aksiyon – macera türünde daha küçük bir yapım. Tepe kamara açısıyla oynanan bu oyun, platform oyunu tadında ve kısa bir sürede bitirilebiliyor.

Bir süredir çeşitli platformların verdiği ücretsiz oyunlarda ciddi bir kalite yükselişi söz konusu. Genellikle Epic Games, bazen Steam bazen ise Uplay üzerinde çeşitli oyunlar ücretsiz olarak yayınlanıyor. Her ne kadar eski olsalar da kaliteli ve büyük yapımlar olması oyuncuların takdirini topluyor. Oyuncular yaptıkları yorumlarda “evde geçirilecek bu sürenin daha iyi hale getirilebilmesi için” Sony ve Microsoft’tan da benzer jestler beklediklerini dile getiriyor.

Care Emoji GIF for WhatsApp, Instagram [*Giphy*]

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor