256 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Nisan 2020 Perşembe 01:23

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü

Windows 10’daki Başlat menüsü yakında yeni bir görünüme kavuşacak. Microsoft, yeni Başlat menüsünün tasarımını gözler öne seren bir video yayınladı.

Microsoft, önümüzdeki dönemlerde Windows 10 işletim sisteminde hayata geçirilecek değişiklikleri gösteren bir video paylaştı. Yayınlanan görüntüler yeni Başlat menüsü ve diğer kullanıcı arayüzü öğelerine yakından bakmamızı sağlıyor.

Yeni Başlat menüsünün öncekinden daha şık ve sade göründüğünü söyleyebiliriz. Hava Durumu, Posta ve Fotoğraflar gibi canlı karolar hala varlığını sürdürüyor. Ayrıca yenilenen uygulama simgelerinin de menüdeki yerini aldığını görüyoruz.

Yeni Başlat menüsü ne zaman kullanıma sunulacak?

Windows 10’daki Başlat menüsü hem Akıcı Tasarım (Fluent Design) hem de yuvarlatılmış köşelerle artık daha modern bir görünüm sunacak. Yenilenen bu masaüstü deneyiminin ne zaman kullanıma sunulacağı ise hala bilinmiyor.

Microsoft bu konuda hiçbir şey açıklamadı ancak söz konusu arayüz değişikliklerinin yıl sonuna doğru işletim sisteminin önizleme sürümüne aktarılması bekleniyor. Son kullanıcılara yansıması için muhtemelen 2021’in ilk güncellemesine kadar beklememiz gerekecek.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yalova Güncel WhatsApp ihbar hattı… ‘Corona’yı çekin yayınlayalım  

Yalova Güncel WhatsApp ihbar hattı… ‘Corona’yı çekin yayınlayalım

20 Yaş Altı Gençler İçin Dev Kampanya  

20 Yaş Altı Gençler İçin Dev Kampanya

Dünya Devi Çöktü !  

Dünya Devi Çöktü !