1.405 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Mayıs 2021 Perşembe 15:37

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar, il yöneticileri ve ilçe başkanlarıyla birlikte parti il binasında Yalova basınıyla bir araya geldi. Tatar, Yalova ve ülke gündemine dair önemli bir açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşüm hakkında önemli açıklamalarda bulunan, Tatar, “Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk tarafından Yalova Belediye Meclisi’ne sunulan kentsel dönüşüm önerisini desteklediğimizi ifade etmiştik. Bu düşüncemizi sürdürüyoruz. Ben Mimarlar Odası Başkanı olduğum dönemde de şunu hep vurguladım; kentsel dönüşümün doğrusu ada bazındadır. Ama ada bazında yapılacak kentsel dönüşüm biraz ütopyadır.” dedi

Tatar açıklamasında ” Çünkü o kadar çok binayı yıkmanız ve o insanları oradan çıkartmanız gerekir ki bu mümkün olamaz. İçinde mutlaka itiraz edip konuyu mahkemeye taşıyanlar olacaktır. Bu da sürenin yıllara yayılmasına neden olur. O nedenle her zaman belediye başkanlarına kentsel dönüşümü parsel bazında yapmalarını önerdim. Yalova’da Bahçelievler, Rüstempaşa, Fevzi Çakmak, Süleyman Bey mahallelerinde yer alan binaların birçoğu 50 yaşın üzerinde binalar. Bir de bu binalar deprem gördü. Şimdi böyle bir durumda insanlar da tedirgin. Burada kentsel dönüşüme giren ve yıkılan binalardaki kat kadar ve inşaat alanı kaç metre kare ise o kadar alanı yeniden o hak sahiplerine vereceksiniz. Doğru olan budur. Belediye Başkan Vekili de bu yönde bir öneride bulunduğundan doğru olana destek verdik. Elbette bu konunun bir ayağı yerel yönetimse diğer bir ayağı da Ankara’da ki mevcut hükümet. Hükümetin de bu insanları kentsel dönüşüme teşvik etmek amacıyla gerekirse faizsiz ve uzun vadeli kredi sağlaması lazımdır. Bu insanlarda toplanıp binalarını yıkıp yerine depreme dayanıklı güvenli binalar inşa edecekler” dedi.

‘Faturalar kesiliyor’..

Yalova gündemine dair konuşan Tatar, şunları dile getirdi: “Bildiğiniz gibi, İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı olarak, sizlerle ülkemizin ve ilimizin gündemini basın duyurusu şeklinde paylaştığımız gibi, zaman zaman basın toplantısı ile de karşılıklı interaktif şekilde paylaşıyoruz. Yalova’da görev başında şehit olan polis kardeşimiz Mustafa Emanetoğlu’na Allah’tan rahmet, tüm emniyet camiasına ve ailesine başsağlığı diliyoruz. Rize, İkizdere’de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e yapılan proaktif saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri saldırılar İYİ Parti’nin halkımızın gönlünde ve tercihindeki yükselişini asla engelleyemeyecektir. Bizler Yalova İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları olarak her şart ve koşulda ilk günkü heyecan ve cesaretle Genel Başkanımız Meral Akşener’in yanında olduğumuzu ve haklı mücadelesinde asla yalnız olmadığını kamuoyuna hatırlatırız” diyerek şöyle konuştu.

“Son zamanlarda bazı haddini bilmez devler memurları ile birlikte Akçakoca Müftüsünün kendi işlerini yapmak yerine makam avantajını kullanarak toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefret Selanik göçmeni kardeşlerimize yönelik söylemlerini şiddetle kınıyoruz. Bugüne kadar Yalova Belediye Başkanlığına verdiğimiz dilekçelere cevap alamadık. Bundan sonra cevap alamadığımız dilekçeler ile ilgili dilekçe konusuna göre suç duyurusunda bulunacağız. Yalova Belediyesi, AK Parti’nin eline geçtikten sonra belediyelerin iştiraklerinde ve müdürlüklerindeki kadroların atamalarının ehliyet ve liyakat çerçevesinde yapılmadığı ve başkanlıkların her sene el değiştirdiği görülmektedir. Yine belediye kadrolarında ve birlik başkanlıklarında meclis üyelerinin birden fazla maaş aldığı, sahip oldukları işletmeler aracılığıyla danışmanlık ücreti adı altında faturalar kesildiği kamuoyuna yansımıştır.”

‘Tesisler kaderine terk ediliyor’..

Turizm konusuna da değinen Tatar, “OSB konusu tekrar Yalova kamuoyunun gündemine gelmiştir. Anlaşıldığı üzere OSB birleşimi OSBÜK tarafından 24.12.2020 tarihinde tescil edilmiş olup, bugün yalnızca AK Parti Teşkilatı tarafından Yalova kamuoyuna kabul ettirilmesine çalışılmaktadır. Teşvikiye Erikli Yaylası ve orman alanı 19 yıllıkken bu defa 49 yıllığına tahsis edilmiştir. Bu konuda ne Teşvikiye halkının ne de Yalova kamuoyunun haberi olmamıştır. Teşvikiye bölgesinde kurulan rüzgar santrallerinin bölgede yaptığı ekolojik tahribatın bölgeye verdiği tahribatın araştırılması gerekmektedir. Yalova sahillerinde oluşan deniz salyası ile ne gibi bir çalışma yapıldı. Belediyelerde kadro alımlarında partizanca davranıldığı en son Termal Belediyesi’ndeki personel alımı ulusal medyada gündeme gelmiştir. 19 yıllık AK Parti iktidarında turizm şehri Yalova’mızda ki tesisler kaderine ve çürümeye terk edilmiştir. Bunu en bariz örneği Termal Çamlık Oteli ve Çiftlikköy’de Etibank tesisleridir” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !