128 okuma Bu Kategoridesiniz : 14 Ocak 2021 Perşembe 20:49

Başkan TATAR ” Bu İşin Belirli Bir Zamanı Vardır “

Başkan TATAR ” Bu İşin Belirli Bir Zamanı Vardır  “

Olay bu akşam üzeri meydana geldi. DSİ tarafından yatağı temizlenmesi sırasında , Samanlı deresinin Fatih Caddesi ile postane arasındaki istinat duvarı çöktü.2017 yılından beri temizliği yapılmayan Samanlı deresinin, Fatih Caddesi ile Ak Şemsettin Köprüsü arasında çalışmalar Devlet Su İşleri 13. Şube Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde başladı. Su seviyesinin yükselmesi nedeniyle sallama büyük K-kepçe olarak bilinen endüstriyel bom ile çalışmalar yapılırken Fatih Caddesi ile eski Atakent arasındaki bölüm dere istinat duvarı ile birlikte yolun çökmesine neden oldu. Çökme esnasında bahsedilen kısımda araç ve insan olmadığı için can ve mal kaybı olmadı.

Belediye ve Emniyet ekipleri olası bir kazaya sebep olmaması için yolu yaya ve araç trafiğine kapattı. Yol ve istinad duvarının çökmesi ile ilgili olarak inceleme başlatılırken yaşanan olay üzerine DSİ Bölge Müdürü yarın Yalova’ya gelerek alanda inceleme başlatacak.

BU İŞLERİN YAPILACAĞI BELİRLİ BİR ZAMAN VARDIR

Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol TATAR ise ;” Bu işlerin belirli bir zamanı , mevsimi vardır. Bu işler yapılırken belirli yerlerden olur izni alınır sonrasında bu işlemler başlatılır. Yalova’da ne yazık ki işler hiçbir zaman olması gerektiği şekilde işlemiyor. Mevsiminde yapılması gereken hiçbir işlem yapılmayıp en olmayacak zamanda bu işlemler yürütülmekte ve derenin son günlerde yaşanan yağışlar nedeniyle debisi yükseldiği bir dönemde temizlik çalışması yapılması o bölgede bulunan istinad duvarı ile yolun çökmesine neden olmuştur. Şimdi başka bir sorun var duvarın tamamen çökmemesi için şimdi kazık çakılması gerekecek buda devlete ayrı bir yük , ayrı bir işçilik ve ayrı bir maliyet anlamına gelmektedir. Aslında işler belirli bir takvim dahilinde ilerlerse bu sorunların hiçbirisi yaşanmayacaktı.”

SORUMLULAR HAKKINDA GEREKEN YAPILMALI

TATAR ; ” Bu işlemlerin yapılması esnasında herhangi bir kusur veya hatalı işlem varsa bu konuda da ilgili makamlar gerek DSİ Bursa 13. Bölge Müdürlüğü , gerek Yalova Belediye Başkanlığı ve Valilik makamı olarak gerekli inceleme ve soruşturmalar sağlanacaktır. Bizim şuan tek tesellimiz olayın yaşandığı bölgede herhangi bir vatandaşımızın canına veya malına zarar gelmemiş olması” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması  

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”