3.409 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Şubat 2021 Cuma 17:49

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti GİK Üyelerinden Yalova Çıkarması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet EROZAN, GİK Üyeleri Emine KÜÇÜKALİ, Müberra ÇAKIR ve Hasan TOKTAŞ ve parti yetkilileri ile birlikte Yalova ya geldi. Yalova’da esnaf ziyaretleri yapan İYİ partililer il binasında da basın toplantısı düzenlediler.

Basın toplantısının gündeminde GARA operasyonu , Covid-19 , Esnafların mevcut sorunları , Ekonomide yaşanan dalgalanmalar , artan işsizlik ve mutfakta başlayan yangınlar gündeme getirildi.

İYİ Parti Yalova il başkanı Erol TATAR konuşmasına Gara operasyonunda şehit olan 13 kişiye taziyelerini iletti. TATAR konuşmasına “Bu yola ilk çıktığımız 3 yıl önce partimiz kuruldu ve meclise girdi. 15 gün önce Genel Merkeze giderek Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER ile Cesurlar hareketi olarak görüştük ve kendisini Yalova ya davet ettik, kendileri de en kısa zamanda Yalova’ya yeniden geleceğini belirtti.

TATAR , konuşmasında ” Bugün partimizi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet EROZAN , GİK Üyeleri Emine KÜÇÜKALİ , Müberra ÇAKIR ve Hasan TOKTAŞ bizleri ziyaret ettiler, kendilerine hoş geldiniz diyoruz. Biz Genel seçimlerde meclise girdik ve yerel seçimlerde de bir çok Büyükşehir Belediyesinin Millet İttifakına kazandırdık. AKP büyük gelir ile birlikte seçimleri de kaybetti. Yalova da il ilçe ve gençlik teşkilatlarımızı tamamladık. Bundan sonra sokağa ineceğiz ve vatandaşlar ile buluşacağız. Bir sonraki hedefimiz ise STK ve esnaflar ile buluşmalarınız olacaktır. Yalova ile ilgili sorun ve çözümleri sunmaya devam edeceğiz.” diyerek şöyle konuştu.

“Yalova da vatandaşın sağlığı için Asbestli su borusunun değişmesi gerekmemektedir. Deprem görmüş bina ve alt yapılar değiştirilmelidir. TOKİ ile görüşüp Esen Tepe ve Roman mahallesi mağdur edilmeden Kentsel dönüşüm yapılmalıdır. Yalova Üniversitesi TIP fakültesi , Yalova için büyük kazançtır ve şehre kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Araştırma Enstitüsüne Millet Bahçesi yapılmak istenmektedir. Burası Tarım arazisi ve Araştırma arazisi olarak kalmalıdır. OSB’lerin önündeki engeller kaldırılmalıdır, araziler imara açılıp betonlaștırılması engellenmelidir. Termal bölgesi elden çıkartılmamalıdır. Geçtiğimiz günlerde Termal ile ilgili bazı yayın organlarında çıkan atıl görüntüler termal turizm kenti imajına hiç yakışmamaktadır.

Yalova içerisinde muhtelif noktalarda Yalova’ya değer katacak ve gelişmesine olanak sağlayacak çok büyük projelere imza atılacak araziler mevcut. Yalova’da Arboretum  arazisi başta olmak üzere Çiftlikköy sınırları içerisinde yer alan Eti Bank tesisleri , Yalova için bir cazibe merkezi haline gelebilir. Bu yatırımlar yapılırken kesinlikle rant önlenmeli yandaş müteahhitlere iş verilerek haksız kazanç sağlanmamalıdır.”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet EROZAN ise yaptığı konuşmada ”  İyi Parti seçimlerde 5.ci Parti oldu ama şu an TBMM de 3.cü Parti olduk. Genel Başkanımız Sn. Meral AKŞENER bizlere ayakkabıları eskitin dedi ve yollara düştük. Hükümet yakında erken seçim yok dese de bize göre erken seçim çok yakında görülüyor. Mevcut iktidar partisi yaptığı tüm anketlerde tabanın kaynadığını ve anket sonuçlarında sürekli olarak oy kaybettiğinin farkında.  Ak Parti de oylar eriyor ve mecliste çoğunluğu kaybettiler. Oyları %40 bile yok. Onların niyetleri partileri içerden bölmek istiyorlar. Ama kendileri de aynı şekilde içerden bölünmeye başladı bile belki de İl kongrelerinde ikinci bir adayın çıkmasına müsaade edilmemesi tabanın bölünmesine yol açıyor.”

EROZAN , sözlerini şöyle sürdürdü ” Damat gitti ama Harikalar Diyarındalar. Türkiye’nin gündeminden kopmuşlar sokağa çıkamıyorlar. Keyif çayı da kalmadı. Vatandaşların sorunlarını dinlemiyorlar ama biz Cesurlar hareketi olarak esnafın vatandaşın sorunlarını dinliyoruz. Bugün Yalova sokaklarında hangi esnaf kardeşimizin kapısından girip selam verdiysek bir dokunduk bin ah işittik. Esnaf normalde de kazançların çok düşük olduğunu fakat pandemi döneminde gelirlerin düşmesi bir yana zor durumda kalıp elemanlarını işten çıkardığını , kira , elektrik , internet , sigorta gibi giderlerin altından kalkamaz hale geldiklerini dile getiriyor. Yalova’da birçok esnafından borçlarından dolayı E-Haciz ile haciz edildiği bir çoğunun banka hesaplarından bloke olması nedeniyle ticari faaliyetlerinin iyice kısıtlandığı bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’de ekonomi şahlanıyor ama vatandaşa veya esnafa değil tabiki. Kime ekonomi iyi gidiyor tabi üst tabana.”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol TATAR , İl başkanı olduğu günden bu güne kadar sürekli çeşitli STK , Dernek , Vakıf ve Devlet dairelerine ziyaret gerçekleştirdiniz fakat sadece İl Emniyet Müdürlüğü ile bir ziyaret gerçekleşmedi bunun özel bir nedeni var mı? sorusuna şu şekilde yanıt verdi : ” Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki ne siyasi partimizin , ne şahsımın nede il yönetiminin herhangi bir şekilde bir kusuru olduğunu düşünmüyorum. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaret yapılamamasının nedeni biz kendilerinden usulen 2 kez randevu talep ettik makamlarında ziyaret edebilmek için fakat olumlu yada olumsuz olarak herhangi bir dönüş sağlanmadı bize bizde bu nedenle fazla üstelemedik olayı sonuçta ilimizin asayiş ve güvenliğinden sorumlu bir kurum bu nedenle yoğun olmaları veya farklı nedenlerle bize randevu verilmemiş veya dönüş yapılması gereği duyulmamış olabilir. ” açıklaması yaptı.

TATAR ;” Biz her ne olursa olsun kapımız daima herkese açıktır. Yalova için projesi veya katkısı olan varsa buyursun bir çayımızı içsin oturup Yalova için ne yapabiliriz bunun üzerine sohbetler edelim. Yalova ve halkına katkı sağlayacak her projede yer almaya hazırız” dedi.

Basın toplantısı Genel Merkez GİK Üyeleri Emine KÜÇÜKALİ , Müberra ÇAKIR ve Hasan TOKTAŞ’ın konuşmalarından sonra Yalova İYİ Parti Yönetim ve Üyeleri ile GİK üyelerinin fotoğraf çektirmesinden sonra sona erdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması  

İYİ Parti’den Ankara Çıkarması

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”  

TATAR “Yeni Görevi Hayırlı Olsun”

Başkan TATAR ” Bu İşin Belirli Bir Zamanı Vardır  “  

Başkan TATAR ” Bu İşin Belirli Bir Zamanı Vardır “