Bu Kategoridesiniz : / 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:43

Emeklilerin Maaşından Suriye Kesintisi !

Emeklilerin çoğunluğunun maaşlarında bir süredir oluşan 70-80 TL’lik kesintilerin Suriyeli mülteciler için olduğu iddiaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e soruldu.
Samsun Milletvekili A. İhsan Kalkavan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in cevaplandırılmasının istendiği soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

Emekli vatandaşlarımızın çoğunluğunun maaşlarında bir süredir 70-80 TL’lik kesintiler mevcuttur. Vatandaş maaşını çektiği bankaya kesintinin sebebini sorduğunda “Suriyeli mülteciler için” kesinti yapıldığı cevabını almaktadır.

 

 

1. Emekli vatandaşın maaşında birkaç aydır yapılan ve mevcut kesintilerin dışında kalan, açıklaması net olmayan bu kesintinin sebebi nedir?

2. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası ve bu yasada değişiklik yapılmasına dair kanun olan 5754 sayılı yasanın 52. ve 56. maddeleri ile değişik 88. ve 93. maddeleri gereğince emekliye bağlanacak gelir ve sağlanacak yardımlardan, nafaka borçları dışında haciz veya başkasına devri mümkün değilken bu kesinti hangi amaca hizmet etmektedir?

3. Emekli maaşından kesilen bu miktarın Suriyeli mülteciler için toplanan bütçeye dahil edildiği doğru mudur?

 benzer haberler

Alevler İçinde Kalan Araçta Yanarak Can Verdiler  

Alevler İçinde Kalan Araçta Yanarak Can Verdiler

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK  

O GÜN YANIMDA OLANLAR ŞİMDİ YOK

Uygulama Noktasında Gözaltına Alındılar  

Uygulama Noktasında Gözaltına Alındılar