536 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Kasım 2014 Cuma 19:04

Ata’ya hakaret hemde bir eğitim kurumunda

Ata’ya hakaret hemde bir eğitim kurumunda

İzmit lisesinde meydana gelen olayda öğrenciler için vazgeçilmez olan okul panosuna Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret dolu ifadeler bulunan bir yazı asıldı.

Oda tv’den Mustafa K. Erol imzalı habere göre Atatürk’ü anmak için İzmit Lisesi’nde hazırlanan panoya Mustafa Kemal’e hakaret içeren bir yazı asıldığı iddia edildi. Atatürk’ün insanlara saldırdığını hatta bundan mutlu olduğu yazılı panoyu İzmit Lisesi kabul etmedi. Yönetim, “Öyle bir yazı bizde olamaz” dedi.
10 Kasım nedeniyle düzenlenen etkinliklerden birtaneside Atatürk ile ilgili görüşlerin lisede oluşturulan panoya asılmasıydı. Asılan yazılardan bir tanesinde Atatürk’e hakaret edildi. Panoya, Afgan Cihatcı Abdullah Azzam’ın Osmanlı’nın son dönemini ve Kemalizm’i anlatma iddiasıyla yazdığı “Kayıp Minare” isimli kitabından alınan “Mustafa Kemal insanlardan soyutlanmıştı. Okul arkadaşları tarafından sevilmez. Ve, öğretmenleriyle çokça münakaşa eder, ve problem çıkarırdı. İnsanlara saldırdığında mutluluk duyardı” cümlesi asıldı.


YÖNETİMİN ÖNÜNDEN GEÇİYOR
Panoya yazının kimin tarafından asıldığı belli değil. Fakat panoya asılan her unsur yönetimin önünden geçmek zorunda.Bu prosedürü kabul eden İzmit Lisesi Okul Müdürü ve Eğitim Bir-Sen’in yeni Şube Başkanı Şahin Yaşlık ise, hakaret iddialarını kabul etmedi, “Bu kesinlikle bir karalama kampanyasıdır” dedi.

KARALAMA KAMPANYASI
Atatürk’e hakaret içerikli yazının panoya asıldığı iddiasıyla ilgili konuşan Yaşlık, “Burası İzmit Lisesi, burada asla böyle bir şeye izin vermeyiz. Bizim okul bu konularda çok hassastır. İzmit’in en köklü kurumuyuz. Sadece burada değil hiçbir kurumda devlet büyüklerimize hakaret edilemez. Böyle bir yazı varsa da birisi çıkarıp cebinden asmıştır. Sendika başkanı olduğumuz için şimdi bizi karalamaya çalışıyor olabilirler. Biz ne Atatürk’e hakaret ederiz ne de O’na hakaret ettiririz. Tamamen karalama kampanyası” sözlerini sarf etti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın  

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın