593 okuma Bu Kategoridesiniz : / 30 Nisan 2015 Perşembe 16:13

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

1 MAYIS BASIN KARTLARI KULLANIMA GİRMEDEN YASAKLANDI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak 1 Mayıs Basın Görev Kartı’nın geçerliliğinin Valilik tarafından şarta bağlanması nedeniyle yarın kullanılamayacağını duyurdu.

TGC Yönetim Kurulu açıklamasında “Sarı basın kartı olmayan gazetecilerden gelen talep üzerine meslektaşlarımızın rahat görev yapabilmesi için hazırlanan kartlar meslektaşlarımıza ulaştırılmıştır. Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden son anda gelen bir taleple kart alan 486 meslektaşımızın bilgilerinin incelenmesi için ayrıca listelerinin verilmesi istenmiştir. Başlangıçta Cemiyette kalacağı konusunda anlaşmaya varılan listenin Emniyet Müdürlüğü’ne verilmesi Yönetim Kurulumuzca uygun görülmemiştir” denildi.

 

Yalova Belediye Başkanı SALMAN  yayınladığı mesajında şunları dile getirdi  ;

“Değerli mesai arkadaşlarım ve tüm emekçiler,

1 Mayıs, işçinin ve emekçinin bayramı…

Gecesini gündüzüne katarak fabrikalarımızda, maden ocaklarımızda, hastanelerimizde, tersanelerimizde, tarlalarımızda, belediyede, okulda, üniversitede, hizmet sektöründe ve hayatın her alanında alın terleriyle geçimini temin eden işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü milletçe kutluyoruz.

Ben de şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için alın terleriyle katkı koyan tüm emekçi kardeşlerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten tebrik ederim.

Yalova Belediyesi olarak emeğin hakkını korumaya, işçilerimizin alacaklarını zamanında ödemeye ve çalışanlar arasında dayanışmanın güçlendirilmesine büyük önem veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki emek olmadan, hizmet olmaz; başarı olmaz.

Saygılarımla…”

1 Mayıs Kutlamaları Taksim meydanı başta olmak üzere tüm dünyada geniş kitleler ile kutlanacak.Yalova kutlamaların adresi ise İskele Meydanı olması beklenmektedir.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

BUDO’dan Sefer İptalleri  

BUDO’dan Sefer İptalleri

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını