613 okuma Bu Kategoridesiniz : 02 Ocak 2015 Cuma 23:59

TEKNE İLE GELİP PANKART AÇTILAR

TEKNE İLE GELİP PANKART AÇTILAR

Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya gelen HDP’liler, Uludere’de hava operasyonu sırasında ölen 34 kişiyi andı. HDP İlçe Eş Başkanı Belgin Koç’un konuşmasına grup üyeleri alkış ve ıslıklar çalarak destek verdi.
28 Aralıkta düzenledikleri anma etkinliğinin engellendiğini iddia eden HDP İl Eş Başkanı Adalet Aydın Sözkesen, “Ama biz mücadelemize barışçıl olarak devam ettiriyoruz. 34 yoldaşımızı anıyoruz yine, anmaya da devam edeceğiz. Biz çözümün peşindeyiz, biz barışın peşindeyiz. Bunu da burada gösterdik. Bunu anlamayan insanlara karşıda yine sabırla, aynı şekilde barışçıl olarak mesajlarımızı vermeye devam edeceğiz” dedi.
Açıklamaların ardından Kürtçe ve Türkçe slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı. HDP’liler, meydandan ayrılarak partinin ilçe başkanlığı binasına gitti. Grubun açıklama yaptığı sırada ve dağılma esnasında bir iki kişinin yaptığı sözlü saldırıya polis müdahale ederek olayın büyümesine engel oldu.

TEKNE İLE GELİP PANKART AÇTILAR
Öte yandan yaklaşık 30 kişilik bir grup açtıkları Türk bayrağı ve “Bu elleri ayıramayacak, bu vatanı bölemeyeceksiniz” yazılı pankartla denizden tekneyle kıyıya yaklaşarak sloganlar attılar. HDP’li grubun basın açıklamasının bitmesi dağılmalarının ardından grup belediye meydanına gelerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okuyup “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Ne Mutlu Türkü’m Diyene” sloganları atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Uludere olayının yıl dönümü nedeniyle 28 Aralıkta Bodrum’da anma etkinliği düzenleyen HDP’liler ile karşıt bir grup arasında kısa süreli gerginlik yaşanmış ve yapılan açıklamanın ardından olayların büyümemesi için emniyet güçlerince HDP’li grubun oturma eylemi yapmadan dağılması istenmişti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Cadde ve Sokaklar Kamunun Ortak Malıdır  

Cadde ve Sokaklar Kamunun Ortak Malıdır

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR  

MEZARLIKLARDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı  

5 Gün Sonra Terhis Olacaktı