642 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Temmuz 2015 Salı 20:20

iPhone fabrikası kapatıldı

iPhone fabrikası kapatıldı

Dünya devi Apple son dönemlerde çok konuşulan fabrikanın üretimine son  verdi.Türkiyede geniş bir kitleye hitap eden Apple aldığı karar ile çok konuşulacak.

Apple’ın iPhone üretimini yapan fabrikalarının aksine çakma iPhone üreten Çin’deki dev bir fabrika polis baskını sonucu kapatıldı, binlerce kişi de işsiz kaldı.

Olay Çin ‘in Pekin şehrinde meydana geldi. iPhone’lara tasarım bazında birebir benzeyen; ancak içinde iOS işletim sistemi dahi bulunmayan ‘çakma’ cihazlar dev bir fabrikanın kapanmasına yol açtı.

Bir süredir Çin’de sahte iPhone’lar üzerine Çin polisiyle çalışmalarını sürdüren dünya devi Apple, 41 bin çakma iPhone’un bulunduğu fabrikadan haberi olur olmaz polise bilgi verdi. Çok geçmeden de Çin polisi fabrikaya baskın düzenledi.

 

Pekin Polisi’nden gelen açıklamalar doğrultusunda bu sahte iPhone üreten fabrikanın binlerce çalışanın da, işsiz kalmış oldu. Üstelik kapatılma sürecinde binlerce sahte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modeline de el konuldu.

El konulan bu sahte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin dikkat çeken noktası ise Apple’ın Touch ID isimli parmak izi okuyucu sisteminin dahi kopyalanmış olması oldu. Her ne kadar bu sahte parmak izi okuyucu sensör, gerçek parmak izini okuyamıyor olsa da üzerine dokunulduğunda kilit açma işlemini gerçekleştirebiliyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor