615 okuma Bu Kategoridesiniz : 21 Mayıs 2015 Perşembe 15:00

ÇALIŞMALAR SEZON ÖNCESİ TAMAMLANACAK

ÇALIŞMALAR SEZON ÖNCESİ TAMAMLANACAK

Geçtiğimiz hafta Hürriyet Sokak, Barış Sokak ve kent merkezinde çeşitli cadde ve sokaklarda başlatılan altyapı yenileme çalışmaları hakkında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yaptığı açıklamada ;Yalova’nın 45 yıldır yenilenmeyen su şebekesi ile diğer alt yapı eksikliklerin ortadan kaldırılacağını, Hürriyet Sokak, Barış Sokak ve Huzur Sokak gibi çarşıda bulunan yerlerin sezona girmeden tamamlanacağının altını çizdi.

Başkan Salman yürütülen çalışmalarla ilgili olarak kamuoyunda yer alan spekülasyonlar hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Yapılan çalışmalarla ilgili halkımızdan gelen olumlu tepkiler doğru bir hamle yaptığımızı gösteriyor. Konunun yakın takipçisi olduğumun ve çalışmaları gün gün takip ettiğimin bilinmesini isterim. Altyapı yenileme çalışmalarının yapıldığı alanda bulunan; doğalgaz, telefon, internet ve su tesisatlarının inşaat nedeniyle herhangi bir zarara uğramaması için ekiplerimiz titizlikle çalışıyor. Bu nedenle bölgedeki ekip sayısını arttıramıyor ancak hizmetlerin kesintiye uğramaması için çalışmalarımızı sabah 08:00 ila 18:00 saatleri arasında sürdürüyoruz. Şuana dek geçen süreçte 1970’li yıllarda yapılan Hürriyet Sokak’taki içme suyu hattındaki eski asbestli borular tamamen değiştirildi. Bağlantıları yapıldı. Kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. Yağmur suyu kanalının yapımına başlandı. Hürriyet Sokak, Barış Sokak ve Huzur Sokak’taki alt yapı yenileme çalışmaları 10-15 gün içerisinde tamamlanacak.”

Yenileme Sonrası Çarşı Göz Kamaştıracak

Alt yapı çalışmaları ile birlikte çevre düzenlemesini de gecikmeden tamamlayacağını belirten Başkan Salman; “Bu bölgedeki esnaf yoğunluğunun ve merkezde olmasının önemini bildiğimiz için tüm Yalova’da yapılacak olan çalışmalarda önceliği üç sokağımıza verdik. Sezon öncesine yetiştirerek ne esnafımızı ne de halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Geçen süreçte esnafımızın ve halkımızın anlayışı için teşekkür ediyorum. Çok uzun yıllar alt yapısına çivi dahi çakılmayan sadece makyajla geçiştirilen çalışmalara başladık. Bu da bir süreç, onun için esnafımızdan biraz daha sabır istiyorum. Çalışmalar tamamlandığında bu üç sokağımız yeni düzenlenmiş haliyle göz kamaştıracak.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi