538 okuma Bu Kategoridesiniz : 13 Temmuz 2015 Pazartesi 19:12

Yalova’da Yerel Yönetimde Bir İlk

Yalova’da Yerel Yönetimde Bir İlk

Yalova Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı koltuğuna Jülide Güner’in oturmasıyla birlikte Yalova tarihinde ilk kez Belediye Başkan Yardımcılığı görevine bir bayan getirilmiş oldu.

 

Belediye ve kent yönetiminde her fırsatta kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman bu konuda yine önemli bir adım attı. Yalova Belediyesi Meclis Üyesi olan Jülide Güner, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı olarak atadı. Başkan Salman’ın şehir dışında olduğu günlerde Başkanvekilliği görevini de yürüten Güner Yalova’nın ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

 

Kadınların iş ve siyaset dünyasında her zaman yer alması gerektiğini her platformda vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Kadınlara bu konuda pozitif ayrımcılık yapılması inancındayım. Belediyemizde aktif olan 22 Birimin 5 tanesinin başında bayanlar bulunuyor. Bu sayının daha da artması temennisindeyim. Vekalet bırakmam gereken zamanlarda Başkan Vekili olarak Jülide Güner’i görevlendiriyordum. Artık sayın Güner Belediyemiz içerisinde aktif görev alarak yönetimin mekanizmasının bir parçası olacak. Yalova Belediyesi’nin ilk kadın Belediye Başkan Yardımcısı olan Jülide Güner’in başarılı olacağından hiç şüphem yok. Yalova’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren göreve başlayan Başkan Yardımcısı Jülide Güner’e Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü bağlı olacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi