593 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Eylül 2016 Perşembe 17:37

Yalova Üniversitesi’nden Önemli Karar

Yalova Üniversitesi’nden Önemli Karar

Yalova Üniversitesi’nin 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren Meslek Yüksekokullarında hayata geçireceği “3+1 Modeli” Yalova Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edildi.

Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin YILDIRIM, işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü iş dünyası ile birlikte yetiştirmek amacıyla geliştirilen 3+1 sisteminin öğrencilerin yararına olduğunu ve bu sayede öğrencilerin iş yaşamına bir adım önde başlayacaklarını, büyüyen Türkiye Ekonomisinin uluslararası pazarlarda rekabet gücünün yükseltilmesinin ancak Meslek Yüksekokullarımızda yetişen nitelikli elemanlarla üretilen mal ve hizmetlerle mümkün olabileceğini söyledi.

Yalova’da sektörel potansiyelin mevcut olduğunu, sanayi, turizm, sağlık, tekstil, tarım ve gıda sektörlerinde büyük gelişmeler yaşandığını belirten Prof.Yıldırım, “3+1 Modeli, Meslek Yüksekokulu mezunlarımızın istihdama yönelik olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Yalova Üniversitesi bünyesinde yer alan Meslek Yüksekokullarında eğitim öğretimin 3 yarıyılının okulda ders, 1 yarıyılının ise işletmelerde uygulamalı olarak yapılmasını kapsamaktadır. Uygulama eğitimi süresince çalışan öğrencilerin sigorta primlerinin üniversite tarafından ödeneceğini belirten Yıldırım, “Kalifiye iş gücü bulmada kolaylık sağlayacak olan bu eğitim modeline iş dünyasının olumlu baktığını” söyledi.

Yeni eğitim modeline göre, öğrenciler teorik bilgileri uygulama ile bütünleştirerek ezberci bilgi yerine uygulamalı bilgi ve beceriye sahip olacak, gelecek ile ilgili hedeflerini şekillendirerek kariyer planlaması yapabilecektir.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı