679 okuma Bu Kategoridesiniz : 23 Kasım 2016 Çarşamba 16:31

Yeni Dolandırıcılık Yöntemi THY Cargo Oldu

Yeni Dolandırıcılık Yöntemi THY Cargo Oldu

Son zamanlarda sıkça meydana gelen dolandırıcılık haberlerini gün geçmiyorki bir yenisi eklenmesin. Gün içerisinde bize ulaşan bir görselde bazı THY kullacılarının mail adreslerine ” THY Cargo Adres Değişiklik Bildirimi ” adı altında Türk Hava Yolları ile ilgisi olmayan tamamen art niyetli kişilerce hazırlanmış sahte mailler aracığılıyla halkı dolandırmaya çalışıyorlar.

Dolandırıcıların  yöntemleri gün geçtikçe değişmeye devam ediyor son zamanlarda Facebook , Twitter gibi sosyal ağlarda yer alan büyük markaların sahte reklamlarından , telefon dolandırıcılığından sonra şimdide büyük firmaların isimleri ile açılan sahte mail adresleri ile spam mailler üzerinden kişisel veri hırsızlığı yapılmaya çalışılıyor.

thycargoGELEN MAİLİN ADRESİNİ KONTROL EDİN !

Sizde bu dolandırıcılık yönteminin kurbanı olmamak için ilk yapmanız gereken size bu maili gönderen gerçekten kurumun kendisi mi ? yoksa sahte mail mi ? bunu kontrol etmek çok basit mail içerisinde herhangi bir link veya bağlantıya tıklamadan önce gönderici bilgilerini kontrol edin. Gönderici isminin  ****@thy.com / ******@turkishairlines.com  / ***@turkishcargo.com.tr / ***@turkishcargo.com adreslerinden herhangi birinden bu maili aldığınızdan emin olmanız gerekir.Bu mail adreslerinden birinden gelmiyor ise bu mailleri dikkate almayın ve açmadan silin.

EK GÜVENLİK ÖNLEMİ ALIN

Kurumsal veya Bireysel mail hesapları kullanıyorsanız öncelikle bilgisayarınızda aktif olan ve güncellemeleri yapılmış bir antivürüs programı ile koruma altına alın. Bilgisayarınıza kurduğunuz güvenlik yazılımının özelliklerinde mutlaka Mail Filtreleme , İnternet Güvenliği , Taşınabilir Cihaz Koruması ve Kişisel Veri Koruması özelliklerini barındırmasına dikkat etmeliyiz.

Yukarıda yer alan güvenlik önlemlerine ek olarak eğer Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız bilgisayarınızda Outlook uygulaması ile mail adresini açmanız durumunda Outlook şüpheli olarak tespit ettiği mailleri açmanıza engel olmak için sizi bilgilendiriyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor