868 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Temmuz 2016 Cuma 10:25

“ÇOCUK TİYATROSUNU DAHA DA CANLANDIRACAĞIZ”

“ÇOCUK TİYATROSUNU DAHA DA CANLANDIRACAĞIZ”

Tiyatro Yazarı Sabahattin Engin ve Eşi Coğrafya Öğretmeni Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphanesi’ni Yalova’ya kazandıran Mesude Engin, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner’i makamında ziyaret etti. Son dönemde artan etkinlikler sayesinde Çocuk Tiyatrosunda yaşanan hareketlilik sebebiyle Emekli Öğretmen Mesude Engin, Başka Yardımcısı Güner’e teşekkür etti.

Eşi Tiyatro Yazarı Sabahattin Engin anısına geçtiğimiz yıllarda Yalova’da Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphane yaptıran Emekli Coğrafya Öğretmeni Mesude Engin, gerçekleştirilen birkaç etkinliğin yanı sıra kapalı kalan tiyatronun son dönemde hareketlenmesinden dolayı oldukça mutlu. Bu mutluluğunu Başkan Yardımcısı Jülide Güner’i ziyaret ederek dile getiren Emekli Öğretmen Mesude Engin; son dönemlerde yapılan etkinliklerle Çocuk Tiyatrosunun ve Kütüphanenin arzu ettiği seviyeye geldiğini belirterek, başta Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti.

Mesude Engin’e kentimiz çocuklarına böyle bir eser kazandırdığı için teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner; “Bize düşen görev sizin Yalova Belediyesi’ne emanet ettiğiniz eserinize sahip çıkıp buranın amacına uygun olarak çocuklarımıza hizmet vermesini sağlamaktır. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu eğitim yılında 3000 çocuğumuz Çocuk Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Önümüzdeki yıllarda Çocuk Tiyatrosunu daha da canlandıracağız” dedi.

Engin, ziyarette Güner’e kendi hazırladığı kitabı verirken, Başkan Yardımcısı Güner’de, Emekli Öğretmen Mesude Engin’e Yürüyen Köşk kahve fincanını hediye olarak takdim etti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Sevgi ve Aşkla Tiyatro Yapıyoruz  

Sevgi ve Aşkla Tiyatro Yapıyoruz

BARIŞ MANÇO AÇIK HAVA TİYATROSU MODERNİZE EDİLDİ  

BARIŞ MANÇO AÇIK HAVA TİYATROSU MODERNİZE EDİLDİ

Büyük Ustayı Kaybettik  

Büyük Ustayı Kaybettik