500 okuma Bu Kategoridesiniz : 20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:49

BAŞKAN SİLPAGAR ALTYAPI ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

BAŞKAN SİLPAGAR ALTYAPI ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Çiftlikköy’de 23 yıllık içme suyu şebekesinin tamamı yenileniyor. Toplam 132 km uzunluğunda hattı kapsayan çalışmalar etap etap gerçekleşiyor. Çalışmalar kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile Çiftlik Mahallesi İhlas Evleri Bölgesi’nde içme suyu hattı yenilemeleri son sürat devam ediyor. Sahil Mahallesi’nde de tüm şebekenin yenilenmesi öncesinde acil değişimi gereken su hatlarında çalışmalar sürüyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, üç bölgede yapılan çalışmaları denetleyerek yerinde incelemeler yaptı.

“SAHİL MAHALLESİ’NDE ACİL ŞEBEKE TEST ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR”

Başkan Silpagar, ilçe nüfusunun yaz sezonunda en yoğun yaşadığı bölgeler arasında başta gelen Sahil Mahallesi’nde acil şebeke yenilemeleri için test aşamasının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “Eylül ayı sonunda Sahil Mahallesi’nin tüm şebekesinin yenileme çalışmaları başlayacak” dedi. Silpagar, “İçme suyu projesi kapsamında Sahil Mahallesi’ne yaptığımız aciliyet teşkil eden şebeke tamamlandı. Şebeke test aşaması tamamlandıktan sonra abone bağlantılarını yapıp, yaz aylarında susuz kalan Sahil Mahallesi’nin şebeke basıncını arttırıp yaz aylarındaki su sıkıntısını gidermeyi planlıyoruz. Eylül ayı sonu gibi ise Sahil Mahallesi’nin tüm şebekesinin yenileme çalışmaları başlayacak. İçme suyu boru testleri ile hem kullanılan malzemelerin kalitesini hem de kayıp kaçak sızdırma durumlarını gözlemleyip gerekli önlemleri alıyoruz. Şebeke, test makinesi ile bir gün boyunca işletme basıncı olan 7-8 bar basınç altında bekletilip şebekenin iyice oturmasını sağlıyoruz. Test aşamasında manometre değerlerinde standart dışı bir düşüş, şebekede patlama veya sızma olmadığı takdirde şebekemizi kabul ediyoruz” diye bilgi verdi.

“İHLAS EVLERİ BÖLGESİNDE SONA YAKLAŞILDI”

Silpagar, İhlas Evleri bölgesinde yüzde 45’e varan kayıp kaçağın önlenmesi için yapılan çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydederek, “Çiftlikköy Belediyemizin alt yapı çalışmalarına başladığı ve kayıp kaçakların en fazla olduğu İhlas Bölgesi içme suyu şebekesinde sona yaklaşıldı. Bir sonraki aşamada abone hatları yapılıp yüzde 45 gibi yüksek bir oranda var olan kaçağımızı önlemiş olacağız” dedi.

“M.AKİF ERSOY’DA ÇALIŞMALAR SON SÜRAT DEVAM EDİYOR”

Başkan Silpagar Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde de ana kollektör ve şebeke borularının imalatlarının son sürat devam ettiğini belirterek, “Buradaki kazı çalışmalarında artık kangren olmuş mevcut altyapıyı da onarıyor ve yeni şebekemizi arz edene kadar halkımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz” diye konuştu. İlk etapta önce suyu kontrol altına almayı hedeflediklerini ve iş planının buna göre yapıldığını kaydeden Başkan Silpagar, “Bir yandan yenileme çalışmalarını yapıyor, diğer yandan mevcut altyapımızı koruma altına alıyoruz” dedi. Yapılan bu çalışmalar ve iş programlarıyla mevcut altyapımızdaki sıkıntılı noktaları tespit edip, gerekli müdahalelerde bulunuyoruz” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi