475 okuma Bu Kategoridesiniz : 17 Şubat 2016 Çarşamba 16:56

Çiftlikköy Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Kuru Mama

Çiftlikköy Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Kuru Mama

Vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırıcı düzenlemeleri hayata geçiren Çiftlikköy Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmuyor. Kış mevsiminin olumsuz hava koşullarında yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları için hayvansever vatandaşların da desteğiyle kuru mama dağıtıldı.
Çiftlikköy Sahil Mahallesi’nde sokak kedilerinin doğal yaşam alanlarına hayvanseverlerle birlikte kuru mamaları bırakılarak su kaplarındaki sular yenilendi. Ayrıca mahalledeki beslenme odaklarında hasta olduğu tespit edilen kedilerin tedavilerine de başlandı.

Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarına onlarca kilo kuru mama yerleştirdiklerini dile getiren Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Elif Gümüşalan, “Sahil Mahallesi’nde düzenli olarak kedi besleyen İnci hanımla birlikte onun besleme odaklarında hasta olduğunu gözlemlediği sokak kedilerinin tedavilerine başladık. Bugünkü besleme çalışmasını birlikte yürüttük. Kedilerin suları tazelendi mamaları verildi. İnci hanıma sokak hayvanlarına karşı gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Veteriner Gümüşalan, geçtiğimiz günlerde alınan 20 yeni köpek ve kedi eviyle birlikte barınma kapasitesi artan Çiftlikköy Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bakımı yapılan köpeklerin sahiplendirilmesi gibi rutin işlerin devam ettiğini kaydetti.


BAŞKAN SİLPAGAR, “SOKAK HAYVANLARININ İHTİYAÇLARINI EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILIYORUZ”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, her yıl sahipli sahipsiz yaklaşık bin 750 hayvana Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde müdahale edildiğini ve bunların yüzde 10’unun sahiplendirildiğini kaydetti. Silpagar, merkezde sokaktan alınan köpeklerin kısırlaştırılma operasyonları ve çip takılması, hayvanların kuduz aşıları, yaralı ve hastalıklı köpek ve kedilerin bakımlarının yapıldığını söyleyerek, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladıklarını belirtti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET  

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET