442 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Temmuz 2016 Çarşamba 20:03

Hem Göreve Hazır , Hemde Sürekli Temiz

Hem Göreve Hazır , Hemde Sürekli Temiz

Yalova Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Amirliği istasyonunda yoğun trafiğin yanısıra ekipler bulundukları ortamı sürekli temiz tutmaya özen gösteriyor. Yalova İtfaiye ekiplerinin yangınlara hızlı müdahalesi gibi en çok dikkat çeken noktası ise bulundukları ortamı sürekli düzenli periyotlarda temizlikten geçirmeleri eskiyen ekpman ve aksamları yenileri ile rutin bir şekilde değiştirmeleri ile de ön plana çıkmakta.

Çiftlikköy İtfaiyesi Her Zaman Hazır

Yalova Çiftlikköy İftiya Amirliği her türlü yangın anında dünya standartlarına uygun bir sürede araç başında olarak yangına çıkış yapmakla birlikte bazen gece vardiyasında bazende dinlenmelerde aniden yanan ikaz sireni ile ani aksiyon ile gerçekleşen belirsiz bir düzenle yapılan role eğitimlerinden geçmekteler. Yangına müdahale sürecini dahada hızlandırmak ve daime bir yangına hazırlıklı olmak için İtfaiye ekipleri belirli aralıklar ile role eğitimlerini tekrarlayarak ani bir alarm durumunda en kısa sürede müdahale edebilmek için canla başla çalışmaktadır.

İtfaiye Bir Meslek Değil

İtfaiyecilik her ne kadar zor bir meslek dalı olsa da yasal olarak bir meslek kolu olarak tanımlanmamaktadır. Son zamanlarda itfaiyeciler bunun mücadelesini vererek sosyal medya ortamında bir kampanya başlatarak ilgili kurumların dikkatini çekmek istiyorlar. Sizde destek olmak için #DestekOlMeslekOlalım hashtag’ı ile destek olun.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi