514 okuma Bu Kategoridesiniz : 03 Haziran 2016 Cuma 17:18

Hükümlüler Çiftlikköy Sahilini Temizledi

Hükümlüler Çiftlikköy Sahilini Temizledi

Dünya Çevre günü kapsamında Yalova Başsavcılığı Denetim Serbestlik Müdürlüğü, Çiftlikköy Belediyesi ve Tema Vakfı ortaklığı ile denetim serbestlik uygulanan 19 hükümlü Çiftlikköy Sahili’nde çöp toplama etkinliği düzenlediler.

Bu etkinliğin denetim serbestlik hükümlülerinin aynı anda toplumla kaynaşması ve kabul görmesi açısından önemli bir uygulama olduğunu ifade eden Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, “Dünya Çevre Günü’nde Yalova Başsavcılığı Denetim Serbestlik Müdürlüğü, Çiftlikköy Belediyesi ve Tema Vakfı ortaklaşa bir etkinlik düzenledi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle denetim serbestlik uygulanan hükümlü arkadaşlarımızla birlikte Çiftlikköy sahilimizin temizlenmesi konusunda ortak bir çalışma yaptık. Hükümlülerin toplumla kaynaşması, kabul görmesi ve rehabilite olmaları açısından önemli bir uygulama oldu. Hükümlülerin doğaya, çevre temizliğine katkı sunmaları, üretken oldukları ve değerli hissetmeleri açsından önemli bir etkinlik oldu. Çok mutluyuz emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tema Çiftlikköy Temsilcisi Fatma Bayçora ise Tema Vakfı’nın 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ülkenin birçok yerinde etkinlikler düzenlediğini söyleyerek, “Bugün burada denetim serbestlik uygulanan hükümlüler ile birlikte güzel bir etkinlik yaptık. Bir konferansta bu eğitimleri vermektense böyle bir etkinlikte olmalarının daha iyi olacağını düşündük. Hükümlü vatandaşlarımızın sosyal sorumluluk projesine destek olmaları bizleri memnun etti” şeklinde konuştu.

Dünya Çevre Günü’nde Çiftlikköy Sahili’nde temizlik yapan denetim serbestlik uygulanan hükümlülerden Mehmet Akman, “Karşılıksız çek sonrası mahkemece tarafıma bir karar çıktı ve 3 yıl hüküm giydim. Bunun cezasını çekiyorum. Şu anda denetimdeyim ve 6 ayım kaldı. Bugün burada mıntıka temizliği yaptık. Bu durumdan memnunuz neticede bir kamu hizmeti. Dışarıdaki arkadaşlara tavsiyem daha iyi, daha sağlam adım atmaları” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi