438 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Ağustos 2016 Perşembe 15:33

İKİ MAHALLE ALT YA DA ÜST GEÇİTLE BAĞLANACAK

İKİ MAHALLE ALT YA DA ÜST GEÇİTLE BAĞLANACAK

Yalova Belediyesi yapımı devam eden Dörtyol Köprülü Kavşak Projesinde uygulamayla ilgili olarak göze çarpan eksikliklerin giderilmesi için Karayollarına taleplerini iletmeyi sürdürüyor. Bağlantı yolu ve yaya geçitleriyle ilgili önerilerden sonra bu kez Bayraktepe Mahallesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesini yaya yolu bağlantısı için alt ya da üst geçit talebinde bulundu.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman imzasıyla Yalova Belediyesi’nden Karayolları 14. Bölge Müdürlüğüne yazı yazılarak yaya geçişinin sağlıklı bir şekilde sağlanması amacıyla Bayraktepe Mahallesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesini birbirine bağlayacak uygun bir alanda alt geçit ya da üst geçit yapılması talebinde bulundu.

“Dersimize iyi çalışıyoruz”
Üç büyük kentin bağlantı noktası olan bu bölgede köprülü kavşak projesinin hayata geçirilmesi için sorumluluk alan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, en iyisinin yapılması için çalışmalarını sürdürüyor. Araçların olduğu kadar yayalarında güvenli bir şekilde kavşağı kullanmalar için planlamalara dikkat eden Başkan Salman; “Yaralamalı ve ölümlü kazaların çok olduğu günde 80 bin aracın geçtiği Tonami Meydanındaki tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması amacıyla hayata geçirilen köprülü kavşak projesi son aşamaya geldi. Yolların tam anlamıyla çalışmaya başlamasıyla birlikte yaya trafiğinde meydana gelen aksaklıkları tespit etmeye başladık. Kentin doğu ile batısını birbirine bağlayacak, güvenli bir yaya trafiğini sağlayacak alt ya da üst geçidin ihtiyaç olduğu açıkça gözlenmekte. Bunun yapılması için gerekli çalışmayı yaparak önerimizi karayollarına bildirdik. Dersimize en iyi şekilde çalışıyoruz. Eksikleri tespit edip Karayolları ile paylaşıyoruz. Umuyorum ki en kısa zamanda bununla ilgili olarak sonuç alacağız” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET  

SİLPAGAR VE SOYER’DEN BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’A ZİYARET