491 okuma Bu Kategoridesiniz : 24 Temmuz 2016 Pazar 11:58

Kaymakamı Yalnız Birakmadılar

Kaymakamı Yalnız Birakmadılar

“İçişleri Bakanlığı’na AK Parti İlçe Başkanı Murat Kaya’nın adını kullanan biri tarafından sahte dilekçe yazıldığı ortaya çıktı.

Yalova Valilik Makamına Ak Parti İl Bakanlığına gerekli yazılar resmi yoldan yazıldığı gelen bilgiler arasında.

Görevinden alınan Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı için 17 muhtar şikayet dilekçesinde bulundu. Ayrıca AK Parti Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya da dikkat çekici açıklamalar yaptı..

Yaklaşık 2 yıldır Çınarcık ilçesinde görev yapan Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı, darbe girişiminin ardından açığa alınmıştı. Çınarcık halkı yapılan bu haksız girişime tepki gösterirken, ilçede bulunan 17 muhtar da Kaymakam Sarılı’nın paralel yapıya karşı olduğu ile ilgili dilekçe hazırlayarak Yalova Valiliği ve AK Parti Yalova İl Başkanlığı’na sundu. Öte yandan Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı için İçişleri Bakanlığı’na AK Parti İlçe Başkanı Murat Kaya tarafından yazıldığı iddia edilen dilekçeyi Kaya sert bir dil ile yalanladı. Böyle bir dilekçenin tarafından sunulmadığını dile getiren Kaya, sahte imza ile yazılarak gönderildiğini iddia etti.

‘Çamur atmak kolaydır’..

27 Haziran tarihinde gönderilen şikayet dilekçesinden haberdar olduğunu belirten Kaya, “Bana yetkililer tarafından yapılan açıklamada imzanın gerçek olmadığı söylendi. Bilgisayardan yazılarak Bakanlığa gönderilen bu yazıyı yazanları Allah’a havale ediyorum. Benim adıma bu girişimi yapanlar diğer masum kişilere de bunları yapıyordur. Ben dilekçenin bana ait olmadığı ile ilgili şikayette bulundum. Hatta o yazılan dilekçeyi talep ettim çünkü ben de gereken işlemlerimi yapacağım. İnsanlara çamur atmak kolaydır. Bunu sonrasında temizlemek çok zordur” diye konuştu.


‘Paralel yapının her zaman karşıydı’..

17 Muhtarın bir araya gelerek imzaladığı dilekçede ise şu ifadelere yer verildi: “Çınarcık İlçe Kaymakamı Cafer Sarılı’nın ‘Paralel Yapı’ çerçevesinde görevden alındığını öğrenmiş bulunmaktayız. İlçemiz Kaymakamı Cafer Sarılı ile yaklaşık iki yıldır çalışmaktayız. Her zaman toplantılarda ve sohbetlerimizde paralel yapıya karşı olduğunu, hükümetinin ve devletinin yanında olduğunu, milli birlik ve beraberliğimize kast eden bütün terör yapılarına karşı herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini her platformda ifade etmiştir. Vatanseverliğine ve devletine olan bağlılığından en ufak bir şüphe duymadığımızı belirtir, iftiraya maruz kaldığını düşündüğümüz sayın Kaymakamımızın tekrar görevine iade edilmesini, bu iftira ve ithamda bulunanların tespiti ile haklarında gerekli yasal işlemin yapılmasını arz ve talep ederiz.

” Sarılı’nın eşi isyan etti`..
Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı’nın eşi Hediye Sarılı da Facebook hesabından sahte dilekçe
ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çok zor bir süreçten geçtiklerini dile getiren Sarılı, yetkililere çağrıda bulunarak, üzüntülerini dile getirdi. Sarılı’nın yaptığı açıklama ise şöyle: “İçişleri Bakanlığı’na sahte dilekçe sunan vicdansız insan sana sesleniyorum. Bu insanın bir ailesi olduğunu nasıl düşünemezsin? Vicdanını nasıl rahatlatıyorsun? Senin de bir ailen yok mu?

Yatağında rahat uyuyabiliyor musun? Elbette bu karanlıktan aydınlığa en kısa sürede çıkacağız. Geriye sadece yaşadığımız stres ve üzüntüler kalacak. Ama senin vicdanın seni ömrünün sonuna kadar rahat bırakmayacak. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Çınarcık halkına teşekkür ediyorum.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi