649 okuma Bu Kategoridesiniz : 16 Aralık 2016 Cuma 18:04

Minibüs Ücretlerine Zam Geldi

Minibüs Ücretlerine Zam Geldi

Yalova Minibüsçüler Odası 17.12.2016 tarihinden itibaren şehir içi ulaşımını sağlayan minibüslerde indi-bindi ücretlerinde 25krş tutarında bir zam olduğunu iletti.  Minibüsçüler son gelen zamlı tarifeyi  yarın (17.12.2016) tarihinden itibaren uygulayabilecek.

MASRAFLAR ARTTTI ZAM GELDİ

Minibüsçüler araçlara zam zamanlarda uygulanan zamlar ve getirilen vergiler nedeniyle masraflarının giderek çoğaldığını yapılan zammın bir anlam ifade etmediğini sadece vatandaşın kafasının karışacağı bundan sonraki günlerde çoğunlukla 25krş para üstü veya eksik gibi tartışmaların başlayacağını ” sorun verilen zamda değil asıl sorun zam yerine uygulanan vergilerde indirim yapılmaması vergi oranlarında indirim uygulansa bu zamma bile ihtiyaç duyulmayacaktır.” ifade etti.

HALK ZAMDAN MEMNUN DEĞİL

Gelen zam haberi sonrasında fiyatları ve yeni tarifeleri duyanlar zamdan pek mumnun değil . 2TL olan minibüs ücretlerinin bu dönemde bile kendilerine büyük bir yük olduğunu ve gelirlerinin çoğunun yol masraflarına gittiğini ileten tüketiciler ücretlere zam yapılması yerine toplu taşıma hatlarının çoğaltılması ve makul bir ücretten taşımanın sağlanmasını istiyorlar.

Sponsor Alanı

Etiketler: , , , ,

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi